BURADASINIZ
Anasayfa > MOTOSİKLET > Can Öncü Rookies Cup’ta Podyumda

Can Öncü Rookies Cup’ta Podyumda

Can Öncü ‘MotoGP altyapısı’ Rookies Cup’taki ilk yarışında podyuma çıkmayı başardı.

MotoGP’nin altyapısı olarak gösterilen Red Bull Rookies Cup’ta mücadele eden Deniz ve Can Öncü kardeşler, ilk yarışlarına çıktı. Can, İspanya Jerez pistinde büyük çekişmeye sahne olan yarışta finişi üçüncü sırada gördü. Deniz ise dokuzuncu sırada kaldı. 2003 doğumlu ikiz kardeşlerden Can, podyumun ilk sırasında yer alan Aleix Viu’nun yalnızca 17 salise arkasında yarışı bitirdi.

Türkiye’de motorsporları denilince akla ilk gelen isim olan Kenan Sofuoğlu’nun çalıştırdığı Öncü kardeşler, MotoGP’nin altyapısı olarak gösterilen Red Bull Rookies Cup’ta ilk yarışlarına çıktı.

Büyük beklentilerle kupaya katılan 2003 doğumlu ikiz kardeşlerden Can, Jerez pistinde yeteneğini kanıtlamayı başardı ve üçüncü oldu. Deniz ise küçüklüğünden beri rekabet içerisinde bulunduğu kardeşinin altı sıra gerisinde kaldı ve dokuzuncu sırada kendine yer buldu.

Can, yarışı birinci bitiren İspanyol pilot Aleix Viu’nun sadece 17 salise arkasında damalı bayrağı gördü. Genç pilot, üçüncülüğünün ardından ise umutlu konuştu. Can, “Çok mutluyum ve daha da iyi olmak istiyorum” dedi.

Kupanın gelecek yarışı ise Hollanda’nın Assen şehrinde 24-25 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Deniz Öncü, turnuvaya katılırken tarihe geçmeyi başarmıştı. Elemelerden geçemeyen Deniz, Rookies Cup’ın özel davetiyle yarışlarda yer aldı ve bu yolla mücadele etmeye hak kazanan ilk isim oldu.

KARDEŞLERİN ARALARINDAKİ REKABET DE BÜYÜK

İkilinin Red Bull Rookies Cup öncesinde de birçok derecesi bulunuyor. Can, 2015’te yapılan Avrupa SuperMoto Şampiyonası’nda ikinci olmayı başarmıştı. Ayrıca Türkiye’de Motocross ve Roadracing yarışlarında zirvenin sahibi olmuştu.

Deniz Öncü ise kardeşi Can’ın birinci olduğu Türkiye yarışlarında ikinci, Can’ın ikinci olduğu Avrupa yarışında ise birinci oldu.

Top