BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Rallikros > Citroen, Loeb’ü Acil Yardıma Çağırdı

Citroen, Loeb’ü Acil Yardıma Çağırdı

9 kez Dünya Ralli Şampiyonu olarak tarihe geçen ve şu an Dünya Rallikros Şampiyonası’nda mücadele eden Sebastien Loeb, yeniden ralli otomobile dönüyor. Sıkıntılı bir şekilde ayrıldığı Citroen Sport, efsanevi pilotu takıma destek olması için yeniden Citroën’nin direksiyonuna davet etti.

Halen C3 WRC ile Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Citroën Sport, parlak bir sezon geçirmiyor. Takım pilotları Kris Meeke, Craig Breen ve Stephane Lefevbre’den beklenen performansı alamayan Fransız takım, son iki yarış için Norveçli Andreas Mikkelsen’i C3’ün direksiyonuna geçirmiş ama ondan da arzu edilen performansı alamamıştı.

Takımdan çok resmi bir açıklama yapılmasa da, Loeb’ün teknik olarak yetersiz görülen C3 WRC ile bir dizi test yapacağı ve otomobilin yetersiz kaldığı noktaları tespit edip, otomobilin gelişimi için fikir vereceği söyleniyor.

Loeb geri mi dönüyor?

Çeşitli haber sitelerinde Loeb’ün ralliye ve Citroën’e geri döndüğü yazılsa da, henüz böyle bir durum söz konusu değil ancak WRC arenasında kaybetmeye başlayan Citroën’nin Loeb’ün yeniden takıma döndürme konusunda istekli olduğu söyleniyor.

Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki 9 şampiyonluktan sonra WTCC’ye transfer olan Loeb, Citroën C-Elysee ile çok başarılı olamamış, 3 yıl olarak planlanan Loeb-WTCC projesi ikinci yılın sonunda bitirilmişti. Bu sebeple Citroën’le fikir ayrılığına düştüğü söylenen Loeb’ün kırgın bir şekilde takımdan ayrıldığı belirtililmişti. O günden bu yana efsane pilot, Peugeot ile Dakar ve WorldRX serilerinde yarışmaya devam ediyor.

Top