BURADASINIZ
Anasayfa > DÜNYA > ERC > Castrol Ford Team Türkiye Polonya’da

Castrol Ford Team Türkiye Polonya’da

“Avrupa’nın Lideri Castrol Ford Team Türkiye, Polonya Rzeszow Rallisi’ne Önde Giriyor”

2017 Avrupa Ralli Şampiyonası’nda sezonun ilk yarısını başarıyla tamamlayan Türkiye’nin şampiyon ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye, şampiyonanın ikinci yarısına 3-5 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Polonya Rzeszow Rallisi ile devam edecek.

28 takımın mücadele ettiği Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonası’nda 114 puan ile liderliğe yükselmeyi başaran Castrol Ford Team Türkiye, Atlantik okyanusunda gerçekleşen Azores Rallisi ve Kanarya Adaları Rallileri ile başlayan Avrupa Ralli Şampiyonası’nda Yunanistan’da yapılan efsanevi Akropol Rallisi ve son olarak Akdeniz’in zorlu mücadelelerinden Kıbrıs Rallisi’nden başarıyla dönmüştü.

Türkiye’nin şampiyon ralli takımı Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Şampiyonası’na 3-5 Ağustos tarihleri arasında sezonun 5’inci yarışı olan Polonya Rzeszow Rallisi ile devam edecek. Polonya’nın Rzeszow şehrinde asfalt etaplarla gerçekleşecek rallide toplamda 96 ekip yarışacak. 11 özel etap ve 214,63 km’den oluşan Polonya Rzeszow Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye’yi Fiesta R5 ile Murat Bostancı & Onur Vatansever ikilisi ve Fiesta R2T ile ise Buğra Banaz & Burak Erdener ikilisi temsil edecek.

Akropol Rallisi ve Kıbrıs Rallisi’nde kazandığı önemli puanlarla takımın genç ekiplerinden Buğra Banaz & Burak Erdener ikilisi şampiyonada iki çeker (ERC3) kategorisinde İngiliz rakibi Chris Ingram’ın önünde liderliğe yükselmiş, 2017 sezonu ile birlikte hedefini Avrupa Ralli Şampiyonası’nda takımlar şampiyonasına çeviren Castrol Ford Team Türkiye, son 6 yıldır üst üste elde ettiği Türkiye Ralli Şampiyonluğu’nun yanı sıra geçen yıl Avrupa Ralli Şampiyonası’nda mücadele ederek iki çeker araçlarda takımlar şampiyonluğunu elde etmişti.

Serdar Bostancı: “Liderliğimiz devam ediyor, artık puanlarımızı koruyacağız.”

Yarış öncesi değerlendirmelerde bulunan Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı şöyle konuştu:

“Avrupa Ralli Şampiyonası’nda dört yarışı geride bıraktık. Sezonun üçüncü yarışı olan Akropolis Rallisi ile birlikte ele geçirdiğimiz liderliği, Kıbrıs Rallisi’nden kazandığımız değerli puanlarla da koruduk. İki çeker kategorisinde mücadele eden ekiplerimizin performansıyla önemli puanlar alarak birinciliğimizi korumayı başardık. Sezonun ikinci yarısında puan farkını korumaya ve sezon sonunda şampiyonluk kupasını ülkemize getirmeye çalışacağız. ”

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan Kıbrıs Rallisi’nden sonra takımlar klasmanındaki puan durumu şöyle;

1. Castrol Ford Team Türkiye – Türkiye 114
2. Opel Junior Team – Almanya 69
3. Lotos Rally Team – Polonya 60
4. Sports Racing Technologies – Letonya 41
5. Peugeot Rally Academy – İspanya 39
6. ACRR Czech Team – Çek Cumhuriyeti 28
7. Petrolina Eni Racing Team – Kıbrıs 25
8. Russian Motorsport Performance 25
9. Botka Tlustak Team – Çek Cumhuriyeti 25
10. Q8 Oils Rally Team – Kıbrıs 18

Top