BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Tırmanma > Engin Apaydın, İzmir Tırmanma’yı Zirvede Tamamladı

Engin Apaydın, İzmir Tırmanma’yı Zirvede Tamamladı

2017 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın beşinci ayağı İzmir Otomobil Sporları Kulübü tarafından 30 Temmuz Pazar günü İzmir Kayadibi yolunda organize edildi. Toplam 26 sporcunun mücadelesine sahne olan yarışta üç çıkışta da kategori 1’in en iyi zamanlarına imza atan Apaydın, şampiyonluk yolunda önemli puanlar kazandı.

HANKOOK lastiklerinin desteğinde yarışan Bursa’lı pilot, 3 çıkış olarak gerçekleştirilen yarışta kategorisinde ve genel klasmanda yaptığı dereceler ile dikkat çekti. Apaydın sırasıyla 3.38.4, 3.36.8 ve 3.40.20 derecelerini gerçekleştirdi. 

Engin, yarış sonrası değerlendirmesinde  “İzmir’in parkuru, içinde çeşitli karakterleri barındıran teknik yapısı ile 90’lı senelerin unutulmaz tırmanma parkurlarını hatırlattı. Zeminin asfalt kalitesi iyiydi fakat yer yer çökmüş yüzeylerde süspansiyonlar görevlerini yapmakta oldukça zorlandılar. Kategorimizde 1. ve genel klasmanda 4. olarak bitirerek şampiyona liderliğimizi pekiştirdik. Ankara tırmanma yarışında bu başarımızı sürdürerek bu sezonu şampiyonluk ile taçlandırmak istiyoruz.” dedi.

Engin Apaydın, Tırmanma Şampiyonası’ndaki mücadelesine, 12-13 Ağustos tarihlerinde Ankara Otomobil Sporları Klübü tarafından Çankaya’da organize edilecek olan Şht. Ast. Hamza Şimşek Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Top