You are here
Home > VIDEOS > Tolga Akbaş; “Ralli Aşktır”

Tolga Akbaş; “Ralli Aşktır”

Buraya “aşk” ile ilgili her şey yazılabilir. Lakin bu spora olan ilginin tanımı ancak “aşk” tanımının içerisine sokulacak kadar özverili ve  güçlüdür.

Bu öyle bir aşktır ki, gururunu ezer de geçer adamın, sonra takılır kalır boğazına yutkunamaz.  Bu öyle bir aşktır ki, yarışamadığınız zamanlarda, yarışanları seyrederken sanki kayıp gider ayağınızın altından gaz pedalı.

Bu gerçek bir aşktır. Tüm ikiyüzlülüğüyle, sevgiye dönüşen nefretiyle asla vazgeçilmez, asla uzak kalınmaz. Çaba gerektirir, sevgi gerektirir, sevgi emektir emek gerektirir.

En önemlisi destek gerektirir bu aşk.

Bileğine güçlü, cesaretine güçlü, aşkına güçlü insanların işidir bu. Motor sesinde eşini, dostunu, çocuğunu unutanların aşkıdır bu. Bu aşk, hedonizmin cinsellikten soyutlanmış aldatmanın en güzel şeklidir. Bu aşk destek gerektirir, gerçek destek. Bu işe kendini feda edebileceklerin desteğini gerektirir bu aşk.

Bu aşk özel bir aşk değildir.

Destek istediği kadar, izleyen ister bu aşk. Herkesin karşısında virajlarla sevişirken, alkışlarla titreyerek boşalmayı gerektirir bu aşk. Yoldan çıktığında herkesin eli olur elin, sadece herkes varken sevişilir sevgili gibi yollarla.

Bu öyle bir aşktır ki, sadece süründürür ülkemizde.

Desteğinizi eksik etmeyin.

Tolga Akbaş
http://tolgaakbas.com.tr/

Top