You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Burak Çukurova, VIAPORT Rallisi’nde Fabia S2000’le

Burak Çukurova, VIAPORT Rallisi’nde Fabia S2000’le

Şampiyon Pilot Burak Çukurova, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’ncü ayağı olan VIA/PORT İstanbul Rallisi‘nde Skoda’nın kendini birçok kez kanıtlayan şampiyon aracı Fabia Super2000 ile yarışacak. Çukurova, Skoda ile sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’ni 1’nci olarak bitirmeyi başarmıştı.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 3’ncü ayağı olan VIA/PORT İstanbul Rallisi’nde, Burak Çukurova Bonus Parkur Racing adına Skoda Fabia S2000 ile yarışacak. Burak Çukurova şampiyonanın ilk ayağı olan Ege Rallisi’nde Skoda ile yarışmış ve podyuma birinci olarak çıkmıştı. Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisi’nde Yüce Auto Skoda desteğini alıp birinciliğe uzanan Burak Çukurova, bugüne kadar katıldığı 112 yarışta 102 finiş gördü. Yarış hayatına 1992 yılında başlayan Çukurova’ya co-pilot olarak Ünal Tezel eşlik ediyor. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından 2-3 Temmuz 2011 tarihleri arasında organize edilecek İstanbul Ralli’sine bu yıl da Viaport ev sahipliği yapacak.

Üstün teknolojik ürünler ile otomotiv endüstrisinde fark yaratan Skoda, 110 yıllık motor sporlarındaki başarılı geçmişine Türkiye’de Ege Rallisi’nden sonra İstanbul Rallisi ile bir yenisini daha eklemek istiyor. Toplam 132,15 Km toprak zeminde Oruçoğlu, Ulupelir ve Mudarlı özel etaplarından oluşacak olan İstanbul Rallisi’nde ilk sırayı hedeflediklerini belirten Burak Çukurova, Fabia S2000 ile bunu başaracaklarına inandıklarını söyledi. Çukurova “Sezonun ilk yarışı olan Ege Rallisinde 1. olduktan sonra, 2. yarış olan ERC yarışında maalesef talihsiz bir kaza sonucu puan alamadık, fakat son gün yaptığımız Besttimelar bize Skoda Fabia S2000’in gerçek gücünü ve yüksek potansiyelini gösterdi ve şimdi önümüzde 3. yarış olan İstanbul rallisi var. Bu yarışta hedefimiz her zaman oldugu gibi Yüce Auto ‘nun destegiyle podyumun en üstünde yer almak. Startı, servis alanı ve finişi Viaport’ta olan bu yarışta Skoda’mızı tüm yarış severlere seyrettirmek istiyoruz bu yüzden bütün meraklıları Viaport’a bekliyoruz, herkes için kazasız belasız bir yarış olsun .” dedi.

Top