You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Berkay Şavkay’dan Kocaeli Rallisi’nde Sürpriz

Berkay Şavkay’dan Kocaeli Rallisi’nde Sürpriz

2010 Türkiye Ralli Sınıf 7 Birincisi olan Berkay Şavkay – Can Hergüner ikilisi Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne Subaru Impreza Spec C ile katılıyor. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. ayağı olan Kocaeli Rallisi 30-31 Temmuz’da organize edilecek. Yarışa ulusal seride kayıt yaptıran 53 ekip 12 etap üzerinden toplam 130,25 kilometre boyunca mücadele edecek. Şavkay – Hergüner ikilisi geçtiğimiz sezon bir Renault 19 16S ile Kocaeli Rallisi’nde yer almış ve Sınıf 7’de 3. olmuşlardı.

2011 sezonunun bir önceki ayağında Proton Wira EVO III ile yarışan ikili, sezonun 4. randevusunda Klassis ve Naturatech desteğiyle mücadele edecek. Ekibin amacı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde podyum görmek. Berkay Şavkay yarışın çok mücadele dolu ve zor geçeceğini düşünüyor. Berkay Şavkay – Can Hergüner, İstanbul Rallisi’nde rakiplerine göre 7 nesil eski teknoloji bir otomobil ile yaptıkları iyi etap zamanları ile dikkat çekmişti. Şimdi gerçekten güçlü bir canavarı kontrol edecekler.

Ekibin genç yardımcı sürücüsü Can Hergüner ise Kocaeli Rallisi öncesi oldukça heyecanlı: “Berkay Şavkay ve sonunda güçlü bir otomobil…İşte hayal ettiğim ikili, T-MAX garaj desteği ile çok iyi bir takım olduk, bu yarış süratin ve aksiyonun doruklarında olacağız , bizi izleyin.”

Hergüner, Kocaeli Rallisi’nin sıcak ve etapların dar olması nedeniyle zor geçeceğini düşünüyor.  “Belkide sezonun en sıcak ve en zorlu yarışına çıkacağız.Bugüne kadar Kocaeli Rallileri bizim için hep sorunlu ve zorlu oldu.Bu sene şeytanın bacağını kırmaya geliyoruz.”

KLASSİS, yapı sektöründe faaliyet göstermek üzere 1989 yılında kurulmuştur. Faaliyet alanları karo ve rulo halı , ofis mobilyaları, arşiv-depo ve yükseltilmiş döşeme sistemleri, sinema-tiyatro-konferans ve oditoryum koltuklarının proje, satış, uygulama ve servis hizmetlerinden oluşmaktadır. Konularında lider firmaları temsil eden Klassis, Türkiye ve bölge ülkelerde önemli referanslara sahiptir.

Top