You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Eskişehir’de Skoda Zirvede

Eskişehir’de Skoda Zirvede

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından bu yıl 3’ncü kez düzenlenen KYK Eskişehir Rallisinde, Yüce Auto Skoda desteğini alarak Fabia S2000 ile yarışan Pegasus Racing takımından Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikilisi birinciliği kazandılar. 28-29 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşen KYK Eskişehir Rallisi, 130 km’si özel etap olmak üzere toplam 239 kilometrelik 9 etaptan oluştu. Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikilisi bu 9 etabın 7’nsinde tüm rakiplerini geride bıraktı.

Yüce Auto Skoda’nın desteklediği Pegasus Racing takımı adına yarışan 3. kez Avrupa Şampiyonu olan ünlü İtalyan pilot Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi ikilisi ise alışma dönemini çabuk atlattıklarını belirterek “Ege Rallisi’ni ısınma olarak değerlendirmiştik. Asıl gücümüzü Eskişehir rallisinde gösterdik. Zor bir yarış oldu ama birinciliği kazanmayı bildik. Skoda Fabia S2000 ile çok başarılı bir sezon geçiriceğimize inancımız tam.” dedi.

KYK Eskişehir Rallisinde, Yüce Auto Skoda desteği ile yarışan Pegasus Racing takımının diğer pilotları Burak Çukurova ve Ünal Tezel ise yarışı 7’nci sırada tamamladılar. Burak Çukurova Eskişehir Rallisi’nde şansızlıkların peşlerini bırakmadığını belirterek “Yaşadığımız teknik arıza nedeniyle istediğimiz performansı gösteremedik. Yarışı sonuna kadar getirdik ancak 7’nci sırada bitirebildik. Önümüzde daha uzun bir yarış takvimi var. Bunu telafi edebilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Top