You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Yağız’ın Doğu Avrupa Liderliği Sürüyor

Yağız’ın Doğu Avrupa Liderliği Sürüyor

Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, Intercontinental Rally Challenge (IRC) 11. yarışı olan Sliven Rallisi’ni genel klasman 5.si olarak tamamlayarak Doğru Avrupa Ralli Kupası liderliklerini sürdürdü…

2009-2010 ve 2011 Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, 2012 sezonuna uluslararası yarışlarla devam ediyor… 15-16 Eylül tarihlerinde Ukrayna’da düzenlenen Yalta Rallisi’ni birinci bitirerek Kıtalararası Ralli Şampiyonası(IRC)’de zafere ulaşan ilk Türk ekip olan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, geçtiğimiz hafta sonu Bulgaristan’da Sliven Rallisi’nde mücadele etti.

45 ekibin start aldığı ve 28-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sliven Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışan Avcı-Gücenmez ikilisi yarışı genel klasman 5.si olarak tamamladı.

Avcı yarışın ardından “Bulgaristan’da öncelikli hedefimiz; Yalta Rallisi ardından elde ettiğimiz Doğu Avrupa Ralli Kupası liderliğini korumak ve farklı asfalt zeminler üzerinde kendimizi geliştirmekti, keza hedefimize ulaştık diyebilirim. İlk gün seyirci özel etabında en iyi zamanı elde ederek yarışa hızlı başladık. İkinci gün ilk etaptan itibaren yerel pilotlar birbirlerine çok yakın zamanlarla ön sıralara tırmandılar. İlk gün 8 etap sonunda 9.7 saniye farkla günü 4.sırada tamamladık fakat bir etaba giderken yaptığımız yanlış hesaplama bize 20 saniye zaman cezası getirdi ve 5. sıraya geriledik. Son gün de hatasız ve hızlı sürmeye çalışarak yarışı 5.sırada tamamladık ve zaman cezamızı almasaydık 0.5 saniye fark ile 4. bitirebiliyorduk fakat kısmet değilmiş. Asfalt zemindeki gelişimimizden ve performansımızdan oldukça memnun kaldık. Mekanik ekibimiz çok iyi bir iş çıkardı, ikinci IRC yarışımızdan yine güzel puanlar aldık ve sıralamada 6.lığa yükseldik. Doğu Avrupa’da ise liderliği sürdürebildik. Takım arkadaşlarımız Murat-Onur’da hatasız ve güzel bir performansla iyi bir sonuç aldılar keza Buğra-Burak ikilisi de oldukça iyiydi. Diğer bir ekibimiz Eytan-Sedat ise bizleri üzen bir kaza geçirdi fakat şu an iyi olmaları çok sevindirici. En kısa zamanda eski sağlıklarına kavuşacaklar.Başta ailem olmak üzere, tüm arkadaşlarımıza, ekibimize ve destekleyen herkese çok teşekkürler. Bundan sonra ki durağım Aydın V1 Challenge ve sonrasında Sırbistan Rallisi…” açıklamasını yaptı.

 

Top