You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Burcu, Türkiye Sınıf 8 Birinciliği İçin Bursa’da

Burcu, Türkiye Sınıf 8 Birinciliği İçin Bursa’da

Bonus Parkur Racing pilotu Burcu Burkut Erenkul, sezonu Ford Fiesta ST otomobili ile 3 yarıştır liderliğini sürdürdüğü Türkiye Sınıf 8 birincisi olarak tamamlamak için Oyak Renault
37. Yeşil Bursa Rallisi’nde.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7. ve son ayağı olan Oyak-Renault 37. Yeşil Bursa Rallisi, 20-21 Ekim tarihlerinde Bursa’nın asfalt etaplarında gerçekleştirilecek.

20 Ekim Cumartesi günü, saat 13.00’da OYAK-RENAULT Otomobil Fabrikaları’ndan verilecek seramonik start ile başlayacak olan yarışta, 31 otomobil start alacak.

Aydoğanlar Otomotiv, Unifree Dutyfree ve Liqui Moly sponsorluğunda yarışan Burcu Burkut Erenkul, Sınıf 8 kategorisinde erkek rakiplerine karşı yarışan tek kadın pilot.

Üç yarıştır liderlik kürsüsüne yerleşen Burcu, sezonun son yarışında finişe gelerek Türkiye Sınıf 8 Birinciliğini elde etmek istiyor. Türkiye’nin en genç bayan ralli şampiyonu olan Burcu Burkut Erenkul;

“Geçen yıl Yeşil Bursa Rallisi’nde iki önemli birincilik almıştık, genel olarak sevdiğim bir yarış. Bu yıl, sezonun son yarışı olması nedeniyle çok daha önemli bir yarış olacak.
Bu yarışta yapmamız gerekenin ne olduğunu biliyoruz. Hedefimiz, finişe gelerek Türkiye Sınıf 8 Birinciliğinin sahibi olmak. Umarım hepimiz için güzel bir yarış olur”
şeklinde konuştu.

Bu yarışla birlikte Türkiye Şampiyonluğunun ve Sınıf Birinciliklerinin sahipleri belli olacak. Sporculara ödülleri, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından ilan edilecek bir tarihte özel bir törenle takdim edilecek.

Top