You are here
Home > TURKEY > Mahalli > MOSK İlk Yarışına Hazırlanıyor

MOSK İlk Yarışına Hazırlanıyor

Marmara Otomobil Sporlari Kulubu MOSK LogoTürk Motorsporları Camiası’nın en genç kulübü olan Marmara Otomobil Sporları Kulübü MOSK, ilk yarış organizasyonu için kollarını sıvadı.

Yüksel Özgür’ün başkanlığında; Yusuf Aramacı, Levent Kantürk, Kemal Gamgam, Süheyl Polatoğlu, Akın Bilgütay, Savaş Bek ve Kutlu Demiriz’in kurucu üyeliğiyle hayata geçen MOSK, geçtiğimiz haftasonu yaptığı toplantıyla, ilk yarışın kararını aldı.

Yasal mevzuat ve kuruluş işlemleri sebebiyle en erken Mart ayı içinde bir yarış organize edebilen MOSK Yönetimi, ulusal takvimin ilk yarışı Ege Rallisi’ne test amacıyla asfalt zeminle bir sprint ralli düzenlemeyi düşünüyor.

Mart ayının sonuna doğru bir ralli kollarını sıvayan MOSK yönetimi, yarışa 20-30 arası aracın katılacağını hesaplıyor.

Tamamı aktif sporcu ve ralli takım direktörlerinden oluşan MOSK Yönetimi; bu yarışı, öncelikle rallinin organizasyonu boyutunu da öğrenmek amacıyla düzenlemeyi düşünüyor.

Tek veya 2 etabında, ters yada düz geçişleri şeklinde olması düşünülen yarışın Anadolu yakasındaki asfalt etaplarda yapılması bekleniyor.

Bir sporcular topluluğu olan MOSK, çok yakın zaman içinde üyelik kabulüne de başlayacak.

MOSK, ulusal ralli takviminin sona ermesinin ardından, Kasım ve Aralık aylarında 2 tane de toprak ralli organize etmenin hesaplarını yapıyor.

Top