You are here
Home > WORLD > ERC > Kubica, Kanarya Adaları’nda Start Alacak Mı?

Kubica, Kanarya Adaları’nda Start Alacak Mı?

Geçirdiği kazanın ardından uzun bir iyileşme süreci geçiren ve hala sağ elini yüzde yüz kullanamayan Polonyalı eski Formula 1 pilotu Robert Kubica hakkında bir çok dedikodu dolanırken, en son olarak Citroen ile beraber Avrupa Ralli Şampiyonası’nı kovalayacağına dair söylentiler artmaya başladı.

Robert KubicaKubica geçtiğimiz ay Mercedes DTM takımı ile testler yapmış fakat sonradan bu yoldan vazgeçmişti. Geçtiğimiz sezon start aldığı rallilerdeki hızı ve dereceleri ile takdir toplayan Kubica sağlığı hakkında yaptığı açıklamada, “Ralli ile Formula 1 arasındaki fark elbet ki F1’de iki eliminde direksiyonda olup her şeyi ordan kontrol etmem. Rallilerde iki elimide farklı görevler için kullanmam gerekli. Sorun sadece sağ elimde değil, el parmaklarımıda hala tam kapatamıyorum. Fakat aracın içinde iken bütün sorunlar geride kalıyor. Her testte limitlerimi daha yukarı taşıyorum.” dedi.

Kubica sağlığındaki gelişmeleri aktarırken sorulan ısrarlı kariyer sorularına yuvarlak cevaplar verip savuştururken, Peugeot ve Citroen Takımları’nın uydu takımı olan PH Sport’un Kanarya Adaları Rallisi organizatörlerinden ekstra bir araç için talepte bulunmaları Kubica’nın Citroen DS3 S2000 ile start alacağı hakkındaki dedikoduları yoğunlaştırdı.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top