You are here
Home > MOTORSPORT > Sporcularımız İtalya’da Yine Podyumda

Sporcularımız İtalya’da Yine Podyumda

TPS Pist_Maxi_Start3H Endurance Champions Cup, İtalya Mugello yarışında grubunda ikinci, genel klasmanda ise üçüncü olan Borusan Otomotiv Motorsport pilotları, grubunda liderliğe yükseldi.

5 yarıştan oluşan 3H Endurance Champions Cup’ın 4’üncü yarışında Borusan Otomotiv Motorsport sporcuları, kupanın bitimine bir yarış kala önemli bir avantaj yakaladı ve Mugello’da grup liderliğini korumak dışında rakipleri ile arasındaki puan farkını da açarak ülkemize döndü.

Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayhan, sıralama turlarının ardından Mugello yarışına genel klasmanda 9. gruplarında ise 3. sırada yarışa başlama hakkını kazandılar. Gruplarındaki ilk beş otomobilin çok yakın dereceler elde etmesi yarışın ne kadar çekişmeli geçeceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Mugello pistinde yarışın 8. turunda grup liderliğine yükselen takım yarışın büyük bir kısmını lider götürse de son viraja kadar tampon tampona bir mücadele ile geçen birincilik yarışında finişe genel klasmanda üçüncü, grubunda ise ikinci sırada gelerek Hırvatistan’da ele geçirdiği liderliği, puan farkını açarak korumuş oldu.

Top