You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > ENGİN APAYDIN SEZONU ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLADI

ENGİN APAYDIN SEZONU ŞAMPİYON OLARAK TAMAMLADI

Türkiye’nin farklı bölgelerinde 6 yarış üzerinden mücadele edilen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda Hankook lastikleri ve AES CNC sponsorluğunda kategori 1’de mücadele eden Engin Apaydın, sezon boyu elde ettiği başarılı sonuçlar ile sezonu Kategori 1 Şampiyonu olarak tamamladı.

Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile mücadele eden Engin Apaydın 6 ayaklık şampiyonada 4 birincilik, 1 ikincilik alarak en yakın rakibine 10 puan farkla 44 puan toplayarak şampiyonluğunu ilan etti.

Sezon hakkında değerlendirmelerde bulunan Apaydın, “Hankook yarış lastikleri ana sponsorluğunda yarıştığımız 2017 sezonunda, tüm yarışlarda genel klasman dereceleri içerisinde kalmaya özen göstererek rekabetçi olmaya çalıştık. Aracımızın potansiyelini maksimumda kullanmaya çabaladığımız sezonda, klasikleşmiş tırmanma parkurlarının yanında ilk defa yarışılan İzmir gibi çok başarılı parkurlarda yer aldı. Aracımız sezon içerisinde en ufak bir problem yaşatmayarak sadece rekabete konsantre olmamızı sağladı. 2018 sezonunda ise aracımızda değişikliğe giderek Renault Clio Ragnotti ile kategori 2’de yarışacağız.’ dedi.

Engin Apaydın’ın kariyerinde 2014 Türkiye Tırmanma Kategori 1 Şampiyonluğu ve 2015 Türkiye Tırmanma Kategori 1 ikinciliği yer almakta.

Top