You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > İSOK MAPFRE SİGORTA TIRMANMA YARIŞI ŞİLE’DE

İSOK MAPFRE SİGORTA TIRMANMA YARIŞI ŞİLE’DE

2018 Türkiye Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı olan ve İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen MAPFRE Sigorta Tırmanma Yarışı 19-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Yeni Darlık –Teke yolunda koşulacak…

Uzun yıllardır olduğu gibi MAPFRE Sigorta ana sponsorluğunda Şile Belediyesi ve Spor Toto katkılarıyla düzenlenecek olan yarış  19 Mayıs Cumartesi günü Yeni Şile Marina’da seremonik start ve drift gösterileri ile başlayacak.

20 Mayıs pazar günü 09:00-11:30 arası antrenman çıkışlarının ardından saat 13:00’da verilecek start ile başlayacak yarış, 5 km.uzunluğundaki Teke–Yeni Darlık Köyü arasındaki parkurda 3 çıkış üzerinden gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl 4 ayrı kategoride toplam 26 yarışmacının start aldığı yarışa bu yıl da 30 kadar katılım bekleniyor.

Yaklaşık 20 kişilik profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından organize edilen yarış ayrıca Klasik Araç Sporları Kulübü (KASK)tarafından düzenlenecek olan mahalli Klasik Tırmanma Yarışı‘na da ev sahipliği yapacak. Böylelikle ilk kez trafiğe kapalı bir parkurda yıllara meydan okuyan  klasik otomobiller, ralli otomobilleri ve drift araçları tırmanma yapacaklar.

Top