You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > İlk Günde Besler Lider, Yazıcı Şampiyonluk Peşinde

İlk Günde Besler Lider, Yazıcı Şampiyonluk Peşinde

26.Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nin ilk gününde geçilen beş etap sonrasında Lassa Ralli Takımı’ndan Mehmet Besler, takım arkadaşı Serkan Yazıcı’nın 14,8 saniye önünde günü lider tamamladı. Yazıcı ile şampiyonluk mücadelesi veren Fiat Motorsporları’ndan Fatih Kara günü üçüncü sırada bitirdi. Rallinin ikinci gününde geçilecek dört etap sonrasında şampiyonlar belirlenecek.

İlk günün beş etabında da Lassa Ralli Takımı pilotları en iyi zamanları elde ettiler, üç etapta Mehmet Besler, iki etapta da Serkan Yazıcı rakiplerini geride bıraktılar. Yazıcı gün sonunda servis alanına gelince asıl mücadesinin takım arkadaşı ile olmadığını tek düşüncesinin ralli sonunda elde edeceği şampiyonluk olduğunu belirtti. Besler ise sezonun son rallisinde kendilerine geldiklerini, ikinci günde de yerlerini koruyarak ralliyi kazanmak istediklerini belirtti.

İlk günün sürpriz sonuçlarından birisi Orhan Avcıoğlu’nun elde ettiği dokuzunculuk oldu. Avcıoğlu, N2 sınıfı Fiat Palio ile katıldığı rallide gösterdiği başarı ile ilk günde sınıf liderliğini elde ederken günü de dokuzuncu sırada yer almayı başardı.

Güneşli ve güzel bir Cumartesi günü Orman ve Otosan özel etaplarının ayrım noktasındaki seyircilerin de heyecana ortak oldukları rallinin ikinci gününde ekipler dört özel etap daha geçerek sezonu da tamamlamış olacaklar. Ayvazpınar ve Aytepe özel etaplarının ikişer kez geçilmesinden oluşacak ikinci gün araçların 09:30’da kapalı parktan çıkarak güne başlayacaklar. İkinci günde ilk özel etap 10:43’te start alacak.

Süper 1600’de Kara İlk Sırada

Süper 1600’de ilk gün sonunda Fatih Kara ilk sırada yer alıyor. Kara, sezon boyunca yarıştığı kopilotu Bilge Ayan’ın rahatsızlığı nedeni ile bu yarışa Kaan Özşenler ile katılıyor. Dağhan Ünlüdoğan’ın ikinci sırada yer aldığı Süper 1600 klasmanında Yurtiçi Kargo Ralli Takımı’ndan takım arkadaşı Burak Çukurova ise üçüncü sırada yer alıyor. Çukurova sabah ilk serviste direksiyon pompası değişince servisten geç çıktı ve aldığı ceza ile gerilere düştü. İkinci serviste de alternatör değiştirilirken servisten geç çıkan Çukurova ilk günü üçüncü sırada tamamladı. Süper 1600 ile ralliye katılan Yağız Avcı ise ilk özel etapta akson kesince ralli dışında kaldı.

Grup N’de klasmanın ilk iki sırasında Besler ile Yazıcı yer alırken, üçüncülükte ise basamağında ise ST Racing pilotu Uğur Soylu bulunuyor.

Castrol Fiesta Sporting Trophy’de şampiyonluk kovalayan Burcu Çetinkaya ilk sırada yer aldı. Berna Aksoy ise gün içinde iyi zamanlar çıkartarak ikinci sırayı elde etti. İlk üçü bayanların paylaştığı Trophy’de üçüncülük basamağında Demet Kapani Soley yer aldı. Ünal Şenbahar, Çenedağ özel etabının ikinci geçilişinde takla atarak yarışa devam edemezken, Evren Özcan mekanik sorun yaşadığı ilk günü tamamlayamadı.

26.Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde ikinci günde ekipler dört özel etap geçecekler. Yaklaşık 74 kilometrelik dört özel etap geçecek ekipler akşam 16:30’dan sonra Outlet Center’da düzenlenecek finiş töreni ile ralliyi ve sezonu tamamlayacaklar. Grup ve sınıflarında dereceye giren ekiplere kupaları da finiş töreni sırasında verilecek.

Top