You are here
Home > WORLD > WRC > Sebastien Loeb 5. Kez Dünya Ralli Şampiyonu

Sebastien Loeb 5. Kez Dünya Ralli Şampiyonu

Japonya Rallisi’nde kazanılan 3.lük, Loeb ve ekibini WRC’de arka arkaya 5 kere birinci yaptı. Üstüste kazanılan 5. şampiyonluk Leob ve yardımcı pilotu Daniel Elena’yı daha önce Juha Kankkunen ve ondan sonra 96’dan 99’a 4 kere arka arkaya birincilik almış olan Tommi Makinen’le paylaştıkları sıralamada bir basamak öne çıkararak tepeye yerleşmelerini sağladı.

Kazandığı başarının ardından Sapporo’da konuşan Loeb, 5’inci kere Dünya Şampiyonluğu için çıktıkları yarışta bugün bir kere daha hedeflerini tutturmuş olmaktan inanılmaz bir mutluluk duyduklarını ve Japonya’da kazanılan bu başarının Wales Rallisi’ne oldukça rahat girmelerini sağlayacağını söyledi.

Şampiyonluk için düzenlenen seramoniden sonra Citroen ekibinin patronu olarak kazandıkları ilk şampiyonluğun ardından konuşan Oliver Quesnel Loeb ve Elena’nın şampiyonluğu sayesinde sezon başlamadan hedeflerinin yarısına ulaşmayı başardıklarını ancak bu başarının kutlamaları biter bitmez İngiltere’deki Markalar Şampiyonası’na odaklanacaklarını belirtti.

HABER : BANU PAKSOY

Top