You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > ST Racing Sezona Podyumla Veda Etti

ST Racing Sezona Podyumla Veda Etti

Kocaeli Otomobil Sporları Derneği (KOSDER) tarafından düzenlenen ve 1 Kasım Cumartesi sabahı Outlet Center’da verilen startla başlayan 26. Ford Otosan Kocaeli Rallisi, cumartesi ve pazar günü geçilen dokuz özel etabın ardından sona erdi. Bu etaplarda mücadele eden 35 otomobilden 20’si finişe ulaştı. 

Usag, Total ve Teknokim sponsorluğunda Türkiye Ralli Şampiyonası için mücadele eden, sezona hedeflediği klasmanlarda başarılı sonuçlarla devam eden ST Racing ekibi, 26. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne iki ekiple katıldı. Uğur Soylu – Fatih İnan (Mitsubishi Lancer Evo 8 Grup N) ve Tansel üründül – Haluk Etel ekipleri iki gün boyunca geçilen dokuz özel etapta rakiplerine karşı kıyasıya mücadele ettiler. Heyecan dolu bu çekişmenin ardından Uğur Soylu – Fatih İnan ekibi Grup N’de ikincilik kupasını kazanırken, Genel Klasmanda da ikinci sırada finişe ulaştılar. Tansel Üründül – Haluk Etel ekibi ise ikinci gün yaşadıkları mekanik arıza nedeniyle finişe ulaşamadılar.

ST Racing Takım Direktörü Yusuf Aramacı 26. Kocaeli Rallisi ardından yaptığı açıklamada “Sezon bizim açımızdan bir hayli zevkli geçti diyebilirim. Özellikle Uğur Soylu’nun sezon boyunca yarışlarda gösterdiği başarılı ve istikrarlı performans ekibimizi bir hayli memnun etti. Sezonun son rallisinde de Uğur’un genel klasmanda podyumda yer alması ekibimize güzel bir sezon sonu hediyesi oldu. Sezon boyunca bize destek olan tüm sponsorlarımıza ve ekibime teşekkür ederim. Ayrıca St Racing olarak bu sezonu şampiyonluk ve birincilikle bitiren tüm ekipleri tebrik ediyoruz” şeklinde konuştu.

Top