You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Serkan Yazıcı Hem Ralliyi Hem Şampiyonluğu Kazandı

Serkan Yazıcı Hem Ralliyi Hem Şampiyonluğu Kazandı

Büyük çekişmeye sahne olan ve sürprizlerin yaşandığı Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde kazanan ekip Lassa Ralli Takımından Serkan Yazıcı-Egemen Ertük oldu. İlk günün lideri Mehmet Besler, pazar gününün birinci etabında takla attıktan sonra yarış dışı kaldı. Bu olayın ardından liderliğe yerleşen Yazıcı, rahat götürdüğü ikinci günün sonunda hem Rallinin galibi oldu ve hem de 2008 Arkas Otomotiv Türkiye Ralli Şampiyonu oldu.*

Volkan Işık’ın direktörlüğünü yaptığı Lassa Ralli Takımı da gelen bu birinciliğin ardından kazandığı puanlarla Takımlar Şampiyonluğunu garantilemiş oldu.

Lassa Ralli Takımı adına Deltasport renklerinde yarışan Orhan Avcıoğlu – Burak Akçay, N2 sınıfında yarıştığı Fiat Palio aracıyla hem sınıf birincisi oldu ve hem de çok güçlü rakiplerine karşı verdiği mücadele sonunda genel klasman dokuzuncusu olarak büyük takdir topladı. Aynı sınıfta tüm sıralama Deltasport pilotlarına ait olurken, ikinci Alpaslan Çukurova – Burçin Korkmaz , üçüncü Erdem İlbaylı – Harun Akbaş oldu.

Yurtiçi Kargo Ralli Takımı adına yarışan Dağhan Ünlüdoğan – Ahmet Sami Can ikilisi, Super 1600 grubunu kazanırken genel klasmanda da üçüncü olarak bu sezon ikinci kez podyumda yerini aldı. Takım arkadaşları Burak Çukurova – Aykan Alakoç ikilisi de Super 1600 ikincisi ve genel klasman dördüncüsü olarak, Yurtiçi Kargo Ralli Takımına puanlar kazandırdılar. Aynı takımdan Melissa Tahincioğlu – Beliz Mertoğlu, Fiat Palio araçlarıyla Bayanlar üçüncüsü ve N2 dördüncüsü olarak zorlu ralliyi tamamladılar.

Ford Otosan Kocaeli Rallisinin ikinci gününde ekipler 73,8 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 247 kilometre yol kat ettiler. Ayvazpınar ve Aytepe etaplarını ikişer kez geçen pilotlar, özellikle 24 kilometre uzunluğundaki Aytepe etabında zorlandılar. Yer yer çamur ve gevşek zeminin yer aldığı etapta, hem diğer rakiplerine ve hem de doğaya karşı amansız bir mücadele verdiler. Yarışmacılar, tüm gün süren yorucu parkurun sonunda İzmit Outlet Center’da gerçekleştirilen podyum ve kupa töreniyle günü tamamladılar.

Top