You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Deltasport’un Cazibesi Yurtdışına Taştı

Deltasport’un Cazibesi Yurtdışına Taştı

İstanbul Ralli Şampiyonası’nda Deltasport takımı adına mücadeleye katılacak olan Ukraynalı pilotlar Dmytro Tananevych-Sergiy Muntyan yarış öncesi son hazırlıklarını tamamlarken bir yandan da neden Türkiye’ye geldiklerini açıkladılar.

Deltasport garajında hummalı çalışmalar sürerken Dmytro öncelikle kendini tanıttı. 26 yaşındaki genç pilot 2001 yılında Odessa Otomobil Sporları Kulübü’nün verdiği eğitimlere katılarak başladığı ralli hayatında ilk olarak Lada Samara ile etaplara çıktı. Daha sonra Mazda 323 ile yarışmaya başlayan genç pilot Ukrayna Ralli Şampiyonası’nda mücadele etmeye başladı. Günden güne kendini geliştiren Dmytro bugünlere gelmesinde Odessa Otomobil Sporlarıı Kulübü Başkanı Victor Shapavalov’un katkısını hiç unutmuyor. Shapavalov’un verdiği destekle etaplardaki mücadelesini devam ettiren Dmytro, mali krizin etkileri ile zor dönemden geçen Ukrayna’da sezon içinde rallilere katılsa da istediği ortamı bulmakta zorlanınca yarşmak için başka çareler aramaya başladı. Deltasport’un daveti üzerine İstanbul’a gelen Dmytro, 2009 sezonu için Türkiye’de yarışma planları yapmaya başladı. Düşük maliyet ile yüksek kalitede servis hizmeti veren Deltasport ile İstanbul Ralli Şampiyonası’nda mücadeleye katılacak olan Dmytro, üç yarışa da katılacak. Ukraynalı pilotlar 2009 sezonunda Deltasport ile kuracakları birliktelikle Türkiye Ralli Şampiyonası’nda iki araç ile mücadele etmeyi planlıyorlar. İlk planda Fiat Palio araçları düşündüklerini belirten Dmytro, Türkiye’de mücadele edecek ikinci pilotun da Odessa Otomobil Sporları Kulübü Başkanı’nın oğlu Denis Shapavalov olacağını belirtti.

Dmytro Tananevych, Ukrayna’da kendisine destek olan eski şampiyon pilotlardan Victor Shapavalov’un Türk dostu olmasının Türkiye gelmesinde de büyük etkisi olduğunu belirtirken kendisinin de Türkiye’den ve özellikle İstanbul’dan çok hoşlandığını, Türk insanının misafirperverliği karşısında çok memnun kaldığını özellikle vurguladı.

Ukrayna’da yarışmanın artık zor olduğunu söyleyen Dmytro, 2009 sezonu için planlarını Türkiye’de yarışmak üzerine gerçekleştirdiklerini belirtti. İstanbul Ralli Şampiyonası’nın üç yarışına katılacak olan Dmytro Tananevych-Sergiy Muntyan ikilisi bu rallilerden sonra sezon için kesin kararlarını verecekler.

Top