You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Lassa Rally Team 5. Şampiyonluğu’na Ulaştı

Lassa Rally Team 5. Şampiyonluğu’na Ulaştı

2008 yılında kazandığı Takımlar, Pilotlar, Grup N ve Co-pilotlar şampiyonluklarıyla sezonun en başarılı takımı olan Lassa Rally Team, Castrol İstanbul Rallisi’nde mücadele eden Serhat Öztemir-Ünal Tezel ikilisiyle beşinci şampiyonluğunu aldı.

Lassa Rally Team beşinci şampiyonluğunu elde ederek motorsporlarına verdiği desteğin meyvelerini topladı. Sezona Türkiye’nin en önemli pilot ve co-pilotlarını takıma dahil ederek başlayan ve genç yeteneklere de desteğini devam ettiren Lassa Rally Team, sezon sonunda şampiyonluk mutluluğunu beş kez yaşayarak motorsporlarına yaptığı yatırımın karşılığını aldı. Takımlar, Pilotlar, Grup N ve Co-pilotlar şampiyonluğundan sonra, Castrol İstanbul Rallisi’ni de şampiyonlukla tamamladı.

İstanbul Rallisi’nin en genç şampiyonu

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından Castrol desteğiyle düzenlenen Castrol İstanbul Rallisi’nin son ayağını da birinci tamamlayan, Mitsubishi Lancer EVO9’la, Temsa, Castrol, Yurtiçi Kargo ve Birlas sponsorluğunda yarışan Serhat Öztemir-Ünal Tezel ikilisi, takımları Lassa Rally Team’in beşinci şampiyonluğuna imza attılar. Serhat Öztemir bu sayede, 2002 yılından bu yana düzenlenmekte olan Castrol İstanbul Rallisi’nde şampiyonluğa ulaşan en genç pilot olma ünvanını da elde etmiş oldu.

Doğuş Power Center’dan start alan final koşusu, Zekeriyaköy- Gümüşdere mevkiinde koşuldu. 38 aracın start aldığı mücadelede, 34:04.2 bir zamanla finişi geçen Lassa Rally Team ekibini, Ömer Erdem – Erhan Akpınar takip ederken, Can Çelebi – Burak Erdener ikilisi de üçüncü olarak yarışı bitirdiler. İlk iki ayağı da rakiplerinden açık ara önde birinci olarak tamamlama başarısı gösteren Serhat Öztemir-Ünal Tezel ikilisi, dördüncü olmalarının dahi yeteceği finalde, finişe yine ilk sırada ve yine açık ara önde ulaştılar. Puanlarını 60’a çıkaran ekip böylece bu yılın şampiyonu oldular.

Lassa lastikleri, başarılarını ve tercih edilirliğini artıracak

Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’nda elde edilen 5. şampiyonluğun son derece motive edici olduğunu belirten Brisa Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Gökhan Cüceloğlu, “Motorsporlarına verdiğimiz desteğin sonuçlarını böyle şampiyonluklarla, genç pilotların başarılarıyla topluyor olmaktan son derece mutluyuz. Bu başarılar bizlere, yürümekte olduğumuz yolun temellerinin ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor.

Top