You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Alptekin Işıkalp Kupaların İkisini de Aldı

Alptekin Işıkalp Kupaların İkisini de Aldı

İstanbul Ralli Şampiyonası nın son yarışını sorunsuz tamamlayan Alptekin Işıkalp – Serdar Aydın ikilisi Grup A ve Sınıf 6 dallarında iki birincilik elde ettiler. Deltasport renklerindeki Fiat Palio ile şampiyonaya katılan ikili ilk iki yarışta elde ettikleri avantajı korumasını bilerek yağmurun ağırlaştırdığı parkurda sorunsuz olarak finişe gelmeyi başardılar ve iki kupaya birden uzandılar.

Castrol sponsorluğunda İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen şampiyonanın üçüncü yarışında Deltasport servisi ile mücadeleye katılan 5 ekipten 4’ü sorun yaşamadan finişe geldi.

Maslak Doğuş Power Center’den verilen start ile başlayan yarışta ekipler sağanak yağış altında toplam 5 özel etap geçtiler. Yine aynı yerde son bulan yarışta N2 sınıfında mücadele eden Hakan Kargın – Uğur Diker ikilisi sınıf birinciliğini aldılar. Fiat Palio ile yarışa katılan Kargın – Diker ikilisi geçilen beş etabın üçünde N2 sınıfındaki en iyi zamanlara da imza atmayı başardı.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nı takip ettikten sonra İstanbul Ralli Şampiyonası ile ilk kez toprak parkura çıkan Burcu Çilingir Ürkmez de son yarışı N2 sınıfında ikinci sırada tamamlayarak toprak üzerinde büyük bir gelişim gösterdi. Ürkmez geçen sene katıldığı Volkan Işık ile Ralliye İlk Adım Seminerleri’nden sonra Deltasport garajından kiraladığı Fiat Palio ile Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda bir tam sezon geçirmişti. Ürkmez aldığı bu ikincilik ile İstanbul Ralli Şampiyonası’nda N2 sınıfında ikincilik kupasını da almaya hak kazandı.

Deltasport, İstanbul Ralli Şampiyonası boyunca sekiz pilota servis verdi. Şampiyona boyunca geçilen 16 özel etabın 14’ünde bu pilotlar en iyi zamanı yaparken, ilk yarışta Dmytro Tananevych-Sergiy Muntyan, ikinci yarışta Merve Hasbay-Billur Hasbay ve son yarışta da Hakan Kargın-Uğur Diker ikilisi N2 sınıfında mutlu sona ulaştı. Ayrıca Merve Hasbay-Billur Hasbay ikinci yarışta En İyi Bayan Ekip olmayı da başardılar.

Top