You are here
Home > NATIONAL > FSTI: Polonya’da kazanan Alman Patrick Anglade

FSTI: Polonya’da kazanan Alman Patrick Anglade

21 yaşındaki Alman, Fiestaya şimdiye kadarki en yüksek genel klasman sırası olan 24.lükle finishe gelmeyi başardı. Böylece 2. galibiyetini alarak liderliğini de pekiştirdi.

En yakın rakipleri olan Team Abu Dhabi sürücüsü Bader Al Jabri (24) ve kopilotu Stephen McAuley’i başarılı bir performansla geride bırakmayı bildi. 3.lük ise diğer bir Abu Dhabi ekibi, Majed Al Shamsi (29) ve kopilotu Alan Harryman’e gitti. Castrol Ford Team Türkiye sürücüsü Burcu Çetinkaya ve kopilotu Bahadır Gücenmez çok az bir farkla podyumu kaçırdılar ve 2009 sezonunun ilk yarışını 4. bitirdiler. Takım arkadaşları, geçmiş FSTI şampiyonu Emre Yurdakul, elektrik problemleri yüzünden 7. sırada kaldı. Rus Denis Grodetskiy ve kopilotu Safiony Lotko, 6. sırada finish gördü.

Yarış Yurdakul için çok iyi başladı. İlk günü 1. bitirmeyi başardı. Ancak 2. günün ilk etabında ortaya çıkan elektrik problemi gerilere düşmesine neden oldu. Fiestalar için zorlu bir hale gelen 2. geçişlerde ekipler yakın zaman aralığında mücadele ettiler. 3. günün öncesindeki yağmur, etapları çok kayganlaştırdı. Yurdakul, 30 dakikalık serviste problemi belirlenemeyince Superrally yapmayı tercih etti. Sondan bir önceki etapta yol dışına çıkan Anglade için yardıma koşan seyirciler, 30 sn içinde aracın kurtarılmasını sağlayarak ilginç bir şekilde ekibin zaferine ortak oldular.

Burcu Çetinkaya ise çok iyi başladığı ilk günün son etabında kuma saplanarak zaman kaybetti. 2. günkü zorlu koşullarda 2 kez yol dışına çıkmasına karşın, problem yaşamadığı etaplarda çok iyi zamanlar yaptı. 3. gün ise 2 etapta sadece 5. vitesi kullanmak zorunda kaldı.

Top