You are here
Home > WORLD > PWRC > PWRC’de Puanlar Değişti

PWRC’de Puanlar Değişti

P-WRC puan tablosu Nasser Al-Attiyah Akropol Rallisi’ndeki teknik ihlalinin ispatından sonra yeniden düzenlendi. Al-Attiyah’ın takımı Barwa Rally Team bu karar için temyize başvurmuş ve geçici olarak puan durumu aynı kalmış puanlar FIA Temyiz Kurulu açıklayana kadar askıda kalmıştı.

Yarışmanın sonucunun düzeltilmesinden sonra Al-Attiyah  P-WRC liderliğini kaybetmiş ve liderliği Portekizli Armindo Araujo’ya kaptırmış oldu.

Al-Attiyah Yunanistan’da Lambros Athanassoulas 22.3 sn. ardında yarışı geçici olarak ikinci bitirerek  şampiyonada sekiz puan kazanmış ve Araujo’nun dört puan önünde Pilotlar Şampiyonasında liderliğe oturmuştu.

Düzeltilmiş Akropol Rallisi sonuçlarına göre Al-Attiyah sekiz puan kaybetmesi ile  Araujo iki puan kazanmış oldu ve  yarış klasmanında üçüncülükten ikinciliğe yükselmiş oldu. Tüm finiş gören yarışmacılar birer sıra yükselmiş ve puanları düzeltildi.

Araujo P-WRC sıralamasında şuan Al-Attiyah’ın altı puan önünde lider. Şampiyonanın bir sonraki ayağı Avusturalya’da 4-6 Eylül tarihlerinde koşulacak.

HABER : GÖKHAN SARAÇOĞLU

Top