You are here
Home > WORLD > WRC > Loeb F1 Takımıyla Kontak Halinde

Loeb F1 Takımıyla Kontak Halinde

WRC’nin yıldız pilotu Sebastien Loeb, Formula 1’in yeni takımı USF1 takımıyla görüştüğünü açıkladı.

Takımın spor direktörü Peter Windsor, Fransız L’Equipe gazetesine yaptığı açıklamada “Loeb’ü temsil eden birisi ile görüştük fakat görüşmenin detaylarını söyleyemem” dedi.

Geçtiğimiz kış, Red Bull F1 Takımı’nın otomobilini test eden 35 yaşındaki Loeb’ün, dedikodulara göre Formula 1’e olan isteği iyice ciddileşmiş hatta Toro Rosso Takımı’na Sebastien Bourdais’ nin yerine geçecek isim olduğu söylenmişti.

Windsor şöyle devam etti: “İnanılmaz bir yeteneği var ve Formula 1’de yarıştığı takdirde ilginç gelişmelere sahne olacağı kuşkusuz. Biz işi daha Amerikan tarafına bakıyoruz fakat kendisine ciddiyetle yaklaşıyoruz.”

Loeb ise; L’Equipe gazetesine USF1’le olan temasını şöyle teyit ediyor. “Formula 1 takımlarından birinin benimle ilgilenip ilgilenmeyeceğini bilmek istiyorum. Birisi bu takımla irtibata geçti fakat ne olduğunu bilmiyorum. WRC’de şuan mutluyum ve şu an Citroen ile kontrat yenilemenin eşiğindeyim. Fakat eğer 2010 yılında imkan olursa takvimlerin çakışmadığı birkaç yarışa katılmak isterim, neden olmasın?” dedi.

HABER : GÖKHAN SARAÇOĞLU

Top