You are here
Home > TURKEY > Rallikros > Ankara’da Otokros Haftası

Ankara’da Otokros Haftası

Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından organize edilecek otokros yarışması 8 Kasım Pazar günü Kazan Rallikros Parkurunda düzenlenecek. Toprak parkurda 4 ayrı kategoride mücadele edecek pilotların amacı kategorilerinde ilk 5 içerisine girerek final vizesini elde etmek olacak.

Kasım ayı sonunda Antalya’da koşulacak Türkiye Otokros Birinciliği yarışmasına katılabilmek için yıl içerisinde organize edilmiş en az 2 yarışmaya katılmak ve bu yarışmaların herhangi birinde yarışılan kategoride ilk 5 içerisine girme şartı bulunmakta. Bu kurallar doğrultusunda ANOK 8 kasım günü iki yarışma birden organize edecek.

Yarışmayla ilgili ANOK Başkanı Sn.Meriç DEMİRALP şunları söyledi: “ Küresel ekonomik kriz nedeniyle yarışmacı sayısını sene başından öngörmek çok mümkün olmadı. Bu nedenle yarışmayı mümkün olduğunca final yarışına yakın bir tarihte gerçekleştirmeye karar verdik. Ankaralı yarışmacıların final hakkını bir ANOK organizasyonundan kazanmaları bizim için büyük bir mutluluktur. Bu yarışmada en büyük amacımız 8 Kasım günü bizimle olan herkesi mutlu etmek. Üniversite toplulukları ile görüştük ve daha önce birlikte çalıştığımız yaklaşık 200 kişiyi bu kez seyirci olarak parkura getiriyoruz. Otomobil sporunun eski günlerini yad ederek, seyirci, sporcu ve organizatörün birlikte eğlendiği bir haftasonu geçirmek amacındayız. Off Road Kulübü, üniversitelerin motorsporları toplulukları, Ankaralı eski yarışçılar ve otomobil sporu severlerin katılımı ile piknik havasında geçecek keyifli bir hafta sonu bizleri bekliyor.”

Sporcuların final yarışmasına katılabilmek adına vereceği bu güzel mücadelede sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Top