BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Rallikros > Türkiye Otokros Finali Antalya’da

Türkiye Otokros Finali Antalya’da

Türkiye Otokros Finali, Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından 21–22 Kasım tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Kampüsü’nde bulunan ve Dünya Ralli Sampiyonası’nın Türkiye ayağında Özel Seyirci Etabı olarak kullanılan parkurda gerçeklestirilecek.

Yarıs öncesi yapılan tanıtım çalısmalarıyla beraber hafta sonu öncesinde Antalyalılar da bu heyecana daha yakından tanıklık etme sansı yakalayacaklar. Đki hafta boyunca 2 adet Mitsubishi Evo ve Fiat Palio S1600 ralli otomobili, Antalya 5M Migros AVM içinde kurulan tanıtım standında sergilenecek.

Öte yandan dün Akdeniz Üniversitesi dâhilindeki Olbia sinema salonunda organize edilen söyleside sporseverler ralliden tanıdıkları yüzlerle sohbet etme sansını yakaladılar. Cem Acar, Mehmet Pınarbası, Mustafa Söylemez, Öğül Orhan, Taner Sengezener, Tolga Çilingir gibi isimlerin katıldığı söylesi renkli görüntülere sahne oldu.

Hafta sonu kosulacak yarısların idari ve teknik kontrolü 20 Kasım Cuma günü Antalya 5M Migros AVM’nin ana girisinde yapılacak. 19.30’da 5M Migros’un önünde verilecek sembolik startın ardından yarıs resmi olarak baslamıs olacak.

Cumartesi günü kosulacak olan Türkiye Otokros Birinciliği Finali’ne Antalya bölgesinden katılacak isimleri belirlemek için yapılacak yarıslar cumartesi sabah 08.00’de sıralama turları ile baslayacak. Antalya birincilerini belirleyecek 1‘nci yarıs 10:30, 2’nci yarıs 14:30’da start alacak. Yarısların hemen ardından her iki yarısın da ödül töreni yapılarak Antalya Mahalli Otokros 1’nci ve 2’nci yarısı son bulacak. 22 Kasım Pazar kosulacak olan Türkiye Otokros Birinciliği Finali’nde Ankara, Bursa, Sakarya ve Antalya’dan
gelen, birbirinden yetenekli pilotlar yeteneklerini Türkiye Otokros Sampiyonluğu için gösterecekler. Pazar günü 10.30’daki antrenman ile baslayan final, 14.30’da Türkiye Birincilerinin belli olacağı kategori finalleri ile devam edecek.

Top