You are here
Home > WORLD > WRC > Henning Solberg Co-pilotu Cato Menkerud’la Yollarını Ayırdı

Henning Solberg Co-pilotu Cato Menkerud’la Yollarını Ayırdı

Norveçli Henning Solberg, Dünya Ralli Şampiyonası´ndaki formunu artıabilmek amacıyla uzun yıllardır birlikte yarıştığı Cato Menkerud ile yarışmama kararı aldı.

37 yaşındaki Solberg, 2001´den bu yana WRC´de Menkerud ile birlikte yarışıyordu. İkili 2007 yılından bu yana Stobart VK M-Sport Ford adına mücadele ediyor.

Ancak şu ana kadar sadece birkaç tane podyum yakalayabilenSolberg, wrc.com´a yeni bir başlangıç yapmak istediğini ve yeni bir co-pilotun kendisini hızlandırabileceğini söyledi.

“Kararı ben aldım, ama nedenlerini size söyleyemem. Son dokuz yıldır beraber yarışıyorduk. Cato ile ilgili yanlış olan hiçbir şey yok. O dünyadaki en iyi co-pilotlardan bir tanesi, dokuz senede bir tane bile notu yanlış okumadı. Ancak benim yeni bir şeye ihtiyacım vardı; belki de yeni bir co-pilota. Yeni bir co-pilotla yarışınca neler olacağını görmeliyim. Daha iyi olabileceğimi biliyorum. Eğer işler yolunda giderse, yanıma bir bayan oturabilir. Bu hem benim için, hem de spor için iyi olur; çünkü en üst seviyede yarışan bir bayan yok şu anda. Ralli benim hayatım ve düzgün bir fırsatla neler yapabileceğimi göstermek istiyorum. WRC´nin bir ayağını kazananan kadar pes etmeyeceğim.”

Henning Solberg, WRC´de ilk kez 2006 Türkiye Rallisi´nde podyuma çıkmıştı.

Top