You are here
Home > WORLD > WRC > İsveç Rallisi’nde 1. Gün Tamamlandı

İsveç Rallisi’nde 1. Gün Tamamlandı

Ford sürücüsü Mikko Hirvonen, Cuma günü Karlstad ve Hagfors’un kuzeyindeki ormanlarda yer alan etapların ardından zaman tablosunun en üstünde yer alan isim oldu.
Cuma gününün ilk etaplarında liderlik için savaşan Citroen sürücüleri Sebastien Loeb ve Dani Sordo liderliklerini kaybetmelerinin ardından Fin pilotu çok yakından takip ediyorlar.

Sordo, Perşembe günkü rallinin açılış etabı olan özel seyirci etabında en iyi zamanı yaptı. Loeb ise takip eden iki etapta en iyi zamanlara imza atarak takım arkadaşını geride bıraktı. Sabahki etapların tekrarlandığı öğleden sonra ise Hirvonen en hızlı isim oldu ve günü 6.2 saniye farkla lider olarak kapattı. Dördüncü sırada yer alan ve aradaki farkı kapatmaya çabalayan Ford’un ikinci sürücüsü Jari-Matti Latvala dün bir etapta en iyi zamana imza attı.

Eski Dünya Şampiyonları Petter Solberg ve Marcus Gronholm ise Cuma günü unutmak isteyecekleri bir gün oldu. Perşembe günkü özel seyirci etabında spin atıp zaman kaybeden Solberg, etaplarda zaman kazanmaya çalışırken kendisini dakikalar kaybederken buldu. Kar banketine çarpan Norveçli pilot genel klasmanda 13’üncülüğe geriledi. Rallinin konuk sürücülerinden Marcus Gronholm liderlerin hızına ayak uyduramayıp 12 dakika kaybetti, sonunda da elektrik sorunuyla yolda kaldı.

Son olarak Kimi Raikkonen yarışı ilk 10’a yakın bir pozisyonda takip ederken, Citroen’i yoldan çıkınca 25 dakika kaybetti. Öte yandan İsveçli sürücüler destek serileri olan Super 2000 (SWRC) ve Grup N (PWRC)’ye liderlik ediyorlar. PG Andersson Skoda Fabia ile SWRC’de Ford Fiestalı Fin Janne Tuohino’ya liderlik ediyor. PWRC lideri Patrik Flodin ise Subaru ile yarışan Norveçli sürücü Anders Grondal’ın baskısı altında ilk günü tamamladı.

KAYNAK : www.rallyofturkey.org

Top