You are here
Home > WORLD > WRC > Raikkonen Etkisi WRC’ye İlgiyi Arttırdı

Raikkonen Etkisi WRC’ye İlgiyi Arttırdı

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 2010 sezonunun başlaması ve süperstar Kimi Raikkonen’in gelişi tüm dünyada seriye olan internet ilgisini arttırdı.

Raikkonen’in Formula1 pistlerini bırakıp Citroen ile WRC’ye katılması anavatanı olan Finlandiya’da yılın en büyük hikâyelerinden birisi oldu.

Ocak ayının son haftası, Finlandiya’nın WRC yayıncısı MTV3’ün web sitesi 468,500 kişilik rekor sayıdaki ziyaretçiyi ağırladı. Bunların 250,000’i Raikkonen’in Arctic Lapland Rallisindeki ilerleyişini izlemek için ralli bölümünü ziyaret edenlerden oluştu.

2009’da sadece WRC’nin Finlandiya ayağı 279 bin kişilik ziyaretçi sayısı ile MTV3’ün ralli sitesinin ziyaretçi sayısını geçebildi.

WRC ateşi İsveç Rallisi’nde de devam etti. Fin ralli hayranlarının Mikko Hirvonen’in 2010’daki ilk galibiyetini kutladıkları haftasonunda MTV3’ün ralli sitesi 248,191 kişi ile tarihinin üçüncü büyük kitlesini ağırladı.

Ayrıca Dünya Ralli Şampiyonası’nın resmi web sitesi wrc.com da haftasonunu neredeyse 8 milyon sayfa görüntülemeyle rekor kırarak kapattı. Sadece Cuma günü sayfanın 3 milyon ziyaretçisi oldu.

Öte yandan WRC’nin resmi Facebook topluluğu da ulaştığı en büyük büyüme hızıyla genişlemeye devam etti. Üye sayısı şu anda 10 bini son dört günde olmak üzere toplamda 100 bini aştı.

KAYNAK : www.rallyofturkey.org

Top