You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Outlet Center İzmit Rallisi’nin Galibi Süheyl Polatoğlu Oldu

Outlet Center İzmit Rallisi’nin Galibi Süheyl Polatoğlu Oldu

21 Mart Pazar günü, Kocaeli Motorsporları KOSDER tarafından organize edilen Outlet Center İzmit Rallisi sona erdi. 10:30’da Outler Center’dan 16 otomobilin start almasının ardından, ekipler Orman ve Çenedere etaplarını üçer kez geçeren finişe geldiler. Yarışın galibi A6 klasmanında, Citroen C2 ile yarışan Hakan Uçucu- Süheyl Polatoğlu ikilisi oldu.

İlk etapta Ahmet İskender Kaya, Hakan Ünsal ve Levent Kantürk yarış dışı kalırken etabın galibi Citroen C2 ile yarışan Süheyl Polatoğlu oldu. İlk etapta sorun yaşayan bir diğer isim de yarışın iddialı ismi Menderes Okur idi.  İkinci etabı ekipler, hiçbir mekanik sorun yada kaza yaşamadan tamamladılar. İkinci etap sonunda Hakan Uçucu liderliğini korurken, Ferhat Tanrıbilir ikinci, Orçun Nural üçüncü sıradaydı.

Dördüncü etapta yarışın ilk taklasını atan ama yola devam etmeyi başaran ekip Ankara’dan yarışa katılan Can Hergüner ve kopilotu Serkan Okan yarışı da bitirmeyi başardı. Yarışın altıncı ve son etabına 6.8 saniye farkla giren isimler Süheyl Polatoğlu ve Ferhat Tanrıbilir idi. Yarışta hayal kırıklığı yaşayan ve sorunları çözüldükten sonra etap da kazanan  Menderes Okur altıncı etabı kazanırken yarışın lideri Citroen pilotu Hakan Uçucu – Süheyl Polatoğlu birinciliklerini korumayı başardılar. Şeref Akgün-Hülya Morgil ikilisi son etapta Tanrıbilir’den ikinciliği alırken, podyumun son basamağında kendine yer bulan isim Ford pilotu Kemal Gamgam ve copilotu Birol Otağ oldu. Tüm gün hızlı zamanlara imza atan Kocaeli’li pilot Ferhat Tanrıbilir dördüncülükle yetindi.

Okan Karaçam H10 birinciliğini kazanırken, Kutlu Demiriz N2 klasmanını kazandı.

Pazar günü saatler 16:50’yi gösterirken Outlet Center’da finişe gelen otomobiller, kupalarını KOSDER ve Outlet Center yetkililerinin elinden aldılar.

Yarış Sonu Klasman

Hakan Ucucu – Süheyl Polatoğlu Citroen C2  54:32,8
Şeref Akgün – Hülya Morgil Opel Astra : 55:38,3
Kemal Gamgam – Birol Otağ Ford Fiesta : 57:41,3
Ferhat Tanrıbilir – Tarık Çağrı Zeybek Ford Fiesta : 58:00,1
Kutlu Demiriz – Erman Akgün Opel Corsa : 1:02:45,3
Okan Karacam – Melih Tarhan Lada Samara : 1:03,46,0
Menderes Okur – Aras Dinçer Mitsubishi EVO 9: 1:04,25,4
Soner Ömürü – İlkay Ersoy Fiat Palio  1:07,15,0
Can Hergüner – Serkan Okan Fiat Palo : 1:11:14,6

Top