You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Pegasus Racing Sezona Zaferle Başladı

Pegasus Racing Sezona Zaferle Başladı

Pegasus Racing, 2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Şırlan Tırmanma Yarışı’nda iki ayrı kategoride birincilik kazandı. Kategori 2’de Ümit Kemal Coşkun Alfa 156’sı ile birinci olurken, Kategori 3’te de Bülent Gürkan, Renault 19 16S’inde yaşadığı şanzıman arızasına rağmen podyumun en üst basamağında olmayı başardı.

2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın ilk yarışı 4 Nisan Pazar günü Aydın’ın İsabeyli beldesinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından organize edildi. Yarışa 5 kategori üzerinden kayıt yaptıran toplam 17 yarışmacı iki çıkış üzerinden toplam 12 kilometre boyunca birbirleriyle mücadele etti.

Pegasus Racing’in teknik destek verdiği iki sürücüden birisi olan Alfa Romeo 156 sürücüsü Ümit Kemal Coşkun, yarıştığı Kategori 2’de 1,17 saniye ile şampiyonanın ilk randevusundan birinci olarak ayrıldı.

Pegasus Racing’in teknik destek verdiği bir diğer sürücü olan Bülent Gürkan ise yarış sırasında yaşadığı şanzıman arızası ile sıkıntılı anlar geçirdi. Kategori 3’de Renault 19 16S ile yarışan Gürkan, defalarca Türkiye Tırmanma şampiyonluğu bulunan Taner Şengezener’in yaklaşık 4 saniye önünde, yeni otomobiliyle çıktığı ilk yarıştan zaferle ayrıldı.

Pegasus Racing sürücüleri Ümit Kemal Coşkun ve Bülent Gürkan kazandıkları birinciliklerle sezon şampiyonluğu yolunda önemli bir avantaj yakaladı.

2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın gelecek ayağı 22-23 Mayıs tarihlerinde Bolu’da Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilecek.

Pegasus Racing’in katılacağı gelecek yarış ise 14-18 Nisan tarihlerinde İstanbul’da organize edilen Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye Rallisi olacak.

Pegasus Racing ve sürücüleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.pegasus-racing.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Top