You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > İstanbul Şampiyonu Rally of Turkey ile Sezona Başlıyor

İstanbul Şampiyonu Rally of Turkey ile Sezona Başlıyor

AGT Ağaç Sanayi sponsorluğunda 2009 sezonunu Mitsubishi Evo 9 ile İstanbul Şampiyonu olarak kapatan Mustafa Söylemez / Cem Bakançocukları ekibi, 2010 sezonuna yeni sponsorları Kronospan ile merhaba diyor.

1897 yılında Avusturya’nın Salzburg şehri bölgesinde kurulup aktivitelerine başlamış olan Kronospan Grubu, bugün 3 kıtada 21 ülkede faaliyet gösteren dünyanın lider orman ürünleri üreticisi konumundadır. 2001 yılından itibaren Türkiye ofisi faaliyette olan Kronospan Türkiye, 2010 sezonu ile motorsporlarına giriş yapıyor.

15-18 Nisan tarihlerinde İstanbul’da organize edilecek Dünya Ralli Şampiyonası yarışımız Rally of Turkey ile sezona start veren Mustafa Söylemez / Cem Bakançocukları ekibi, Toksport tarafından son versiyon ekipmanlarla revize edilen, yeni Mitsubishi Evo 9’ları ile ulusal şampiyonaya 101 kapı numarası ile ilk sırada başlıyorlar.

İstanbul’un Pendik, Şile, Riva ve Ağva bölgelerinden organize edilecek olan Türkiye Rallisi, Perşembe günü Sultanahmet’ten verilecek startla başlayacak. İstanbul Ralli Şampiyonası’nda uyumu ve hızını ispatlayan ekip 3 gün sürecek ralli boyunca 350’si özel etap olmak üzere toplam 1100 km yol kat edecekler. Yarış ile ilgili detaylı bilgiye www.rallyofturkey.org adresinden ulaşmanız mümkün.

Top