You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Kara Şampiyona Lideri

Kara Şampiyona Lideri

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Türkiye Rallisi’nin ikinci günü geride kaldı. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Türkiye Rallisi ikinci günü Ulusal klasmanı Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisinin liderliği ile sonuçlandı. Bonus Parkur Racing’in genç ekibi Fatih Kara-Bilge Ayan, son özel etapta yaptığı atakla ikinci sırada finiş görürken, takımın bir diğer ekibi Burak Çukurova-Aykan Alakoç da üçüncü olarak podyumu tamamladı. Takımın tecrübeli ekibi Ercan Kazaz-Özden Yılmaz da ulusal klasmanı dördüncü sırada finişe ulaştı.

Mitsubishi Lancer Evo IX ile yarışan Fatih Kara-Bilge Ayan ikilisi bu dereceleri ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğe yükselirken, benzer bir otomobille yarışan takım arkadaşı Ercan Kazaz-Özden Yılmaz ikilisi de şampiyonanın ikinci basamağında yer alıyor.

Bu sezon Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree, Pirelli, Dexter, Ravika, Technospray ve AEK Welding desteğinde yarışan Bonus Parkur Racing takımı, yarın devam edecek bu büyük organizasyonda, şampiyonadaki takımlar ve pilotlar klasmanındaki liderliği korumak hedefi ile 3 ekiple mücadeleye devam edecek.

Top