You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Kara’dan Hızlı Sezon Açılışı

Kara’dan Hızlı Sezon Açılışı

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı Türkiye Rallisi’nde Bonus Parkur Racing’den Büyük Başarı…

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Türkiye Rallisi’nin son günü Ulusal klasmanında ikinci sırada finiş gören Bonus Parkur Racing’in genç ekibi Fatih Kara-Bilge Ayan, 3 günün sonunda elde ettikleri puanlarla Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderliğe yükseldi…

Başarılı bir organizasyonla geride kalan ve ilk kez İstanbul’da düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan Türkiye Rallisi, Fransız Sebatien Loeb’ün birinciliği ile sonuçladı. Norveçli Peter Solberg’in ikinci sırada finişe ulaştığı organizasyonda podyumun üçüncü basamağını Fin pilot Mikko Hirvonen oluşturdu.

Fatih Kara-Bilge Ayan ikilisi, her bir günü Türkiye Ralli Şampiyonası yarışı olarak değerlendirilen Türkiye Rallisi’nin ardından, şampiyonada liderliğe yükselmeyi başardı. Şampiyona puan durumunda Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikinci sırada yer alırken, yine Bonus Parkur Racing takımından tecrübeli ikili Ercan Kazaz-Özden Yılmaz şampiyonanın üçüncü basamağında yer alıyor. Takımın bir diğer ekibi BurakÇukurova-Aykan Alakoç da Türkiye Ralli Şampiyonası’nda dördüncü sırada sezona başlangıç yapmış oldu.

Bu sezon Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree, Pirelli, Dexter, Ravika, Technospray ve AEK Welding desteğinde yarışan Bonus Parkur Racing takımı, Türkiye Rallisi’nin ardından hem pilotlar şampiyonasında hem de takımlar birinciliğinde liderliğe yükselerek sezona hızlı bir açılış yapmış oldu.

İstanbul 2010 katkıları ile düzenlenen organizasyona, seyircinin büyük ilgisi ile dikkat çekti. Ülkemizde her geçen gün daha da ilgi görev ve yeni sponsorların desteği ile gelişen motorsporlarında ülkemiz, 29-30 Mayıs’ta Formula 1 Türkiye Grand Prix’i ve 24-25 Temmuz’da Avrupa Ralli Şampiyonası’na dahil İstanbul Rally olmak üzere iki önemli organizasyona daha ev sahipliği yapacak…

Top