You are here
Home > WORLD > WRC > Pireli Star Driver’da İkinci Yıl

Pireli Star Driver’da İkinci Yıl

Pireli Star Driver programının ikinci senesi geçtiğimiz haftasonu Türkiye Rallisi  ile start aldı. Programa dahil olan tüm pilotların umut veren zamanlar kaydettiği yarışta Yeni Zelandalı Hayden Paddon genel klasmanda en üst sırayı aldı. İlk 2 günü başarılı bir pilotaj sergileyen Estonyalı Ott Tanak ise son sabah yaptığı kaza ile yarışı dışı kaldı.

Rallinin henüz ilk gününde yarış dışı kalan dört PSD ekibinden Hayden Paddon, Alex Raschi ve Nick Georgiou Süper Ralli kuralıyla cumartesi yarışa devam ederken Peter Horsey aracının yanması nedeniyle yarışı terk etmek zorunda kaldı. Horsey ikinci etapta attığı takla sonrası kaza nedeniyle çok zaman kaybetmese de bir yağ kaçağından başladığı tahmin edilen yangını söndürme çabaları sonuç vermedi.

Cumartesi sabahı yarışa dönen pilotlardan Paddon yeni arabasına alışırken iyi zamanlar yapmayı amaçlıyordu ve günün üçüncü etabından itibaren Tanak’tan daha iyi etap zamanlarına ulaşmaya başladı. San Marino’lu yarışmacı Raschi yarışı Paddon’un hemen arkasında tamamladı. Raschi son etapta yol dışına çıkana kadar Paddon’dan daha iyi gidiyordu. Lübnanlı Nick Georgiou ise en talihsiz Pireli Star Drivers pilotuydu. İlk gün mekanik bir problemle günü kapatıp süper ralli ile ikinci güne başladı ancak ikinci gün de hiç özel etap kilometresi yapamadan servise döndü. Son güne yine süper ralli ile başlayan Georgiou iyi etap dereceleri çıkarmayı bir kenara bırakıp aracına alışmak için uğraştı.

İlk günü sorunsuz olarak atlatan tek PSD yarışmacısı, 5 kez WRC yarışı kazanmış olan Estonyalı pilot Markko Martin’in desteklediği, Ott Tanak ise cumartesi günü de istikrarlı bir tempoyla sürdürdüğü hatta genel klasmanda ilk onda yer aldığı yarışa 20. özel etapta attığı takla sonrası veda etti.

Haber: OZAN EMRE YAZICI

Top