You are here
Home > WORLD > WRC > Düzenlenmiş 2011 WRC Takvimi Açıklandı

Düzenlenmiş 2011 WRC Takvimi Açıklandı

FIA Motor Sporları Konseyi üyeleri arasında faksla yapılan oylama sonrası İsveç’te start alıp son ayağı İngiltere’de olan 13 yarışlık 2011 Dünya Ralli Şampiyonası Takvimi’ni açıkladı. Ancak 14. bir yarışın 2011 takviminde yer alabileceği ve bu yarışın durumunun haziran sonunda belli olacağı belirtildi. Kesin takvim için 23 Haziran’da yapılacak olan Dünya Motorsporları Konseyi toplantısı bekleniyor.

2011 takviminde bu yıl takvime dahil olmayan İtalya, Arjantin, Yunanistan gibi tanıdık isimler var. Ayrıca takvimde hiç yeni yarış bulunmaması ve ilk ve son ayakların bu seneki ile aynı olması da dikkat çekici.

Toplamda 9 yarış toprak zeminli, 3 yarış asfalt, biri ise kar ve buz üzerinde olacak.  Bu sezonun aksine ilk ayağın düzenleneceği Şubat’tan Kasım’a kadar her ay en az bir ralli olacak. Bu da otomobillerin değiştiği yeni WRC mücadelesinde takımların bir hayli meşgul olacakları anlamına geliyor.

Yayınlanan takvim şöyle; (Tarihler her yarış haftasının Pazar gününe gore belirtilmiştir. Ancak organizatörler bu sene Cuma-Cumartesi-Pazar format dışına çıkarak gün belirleyebilirler.)

13 Şubat: İsveç
06 Mart: Meksika
27 Mart: Portekiz
17 Nisan: Ürdün
08 Mayıs: İtalya
29 Mayıs: Arjantin
19 Haziran: Yunanistan
31 Temmuz: Finlandiya
21 Ağustos: Almanya
11 Eylül: Avustralya
02 Ekim: Fransa
23 Ekim: İspanya
13 Kasım: İngiltere

Haber: OZAN EMRE YAZICI

Top