BURADASINIZ
Anasayfa > TÜRKİYE > Ralli TR > Yiğit Akü Motorsporlarını Sevdi, Sırada Ege Rallisi Var

Yiğit Akü Motorsporlarını Sevdi, Sırada Ege Rallisi Var

Türkiye’nin önemli akü markalarından olan Yiğit Akü, Citroen C2 ile yarışan Süheyl Polatoğlu-Hakan Uçucu ikilisine destek vermeye devam ediyor. Otomotiv sektörü ve yan sanayisinin Ar-Ge Laboratuarı olan motorsporlarında yer almak, teknolojisi ile ön plana çıkan ve ‘Elektro’ markasıyla akü sektöründe İnovasyon Ödülü sahibi olan Yiğit Akü için önemli bir yer tutuyor. Bundan dolayı Yiğit Akü, Süheyl Polatoğlu-Hakan Uçucu ikilisine ralli sezonunun geri kalan yarışlarında da destek olmaya karar verdi.

Nisan ayında İstanbul’da gerçekleştirilen WRC-Dünya Ralli Şampiyonası’nda Yiğit Akü ana sponsorluğunda start alan takımın pilotu Süheyl Polatoğlu; ‘Son derece zor ve uzun bir yarış olan Rally of Turkey’de Yiğit Akü’nün desteğiyle start almış olmamız bizim için çok önemliydi. Yarış boyunca sponsorlarımızın desteğini hep yanımızda hissettik. Türkiye Ralli Şampiyonası için 3 farklı yarış olarak koşulan rallide, hem kendi takımımız, hem de sponsorlarımız olan Yiğit Akü, Teknokim ve Tur-Assist için değerli puanlar elde ettik’ şeklinde konuşurken, takımın co-pilotu Hakan Uçucu ise ‘Türkiye Ralli Şampiyonası uzun bir maraton. Her yarış çok önemli ve her yarışın sonunda finish görmek, şampiyonanın geneli açısından kritik. WRC’de bize destek olan sponsorlarımızın hepsinin Otomotiv Sektöründe olması ve kendi dallarındaki tecrübelerini bize aktarmaları sezon sonunda gelebilecek bir başarıda büyük rol oynuyor. Önümüzde Ege Rallisi var. İzmir’de 8-9 Mayıs tarihlerinde koşulacak yarışta, özellikle Türkiye’nin her bölgesinde bayi ağı bulunan Yiğit Akü’nün bölgedeki bayilerinin desteğini yanımızda hissetmek istiyoruz’ şeklinde konuştu.

Ege Rallisi artık klasikleşen İzmir’deki asfalt parkurda 8-9 Mayıs tarihlerinde koşulacak. Pınarbaşı Pisti’nde hem Cumartesi, hem de Pazar günü Seyirci Özel Etabı koşulacak. İzmir halkının yoğun ilgi göstermesi beklenen sezonun tek asfalt yarışının diğer etapları, Çatalca, Efemçukuru, Gödence ve Beyler etaplarının ikişer kez geçilmesiyle sona erecek.

Top