You are here
Home > NATIONAL > İtalya’da Lassa ve Volkan Işık’a İlgi Devam Ediyor

İtalya’da Lassa ve Volkan Işık’a İlgi Devam Ediyor

İtalya Toprak Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Conca D’oro Rallisi’nde, üçüncü olarak dikkatleri üzerine çeken Lassa Ralli Takımı ve Volkan Işık, 23. San Crispino Rallisi’nde de ilgi odağı oldu.

Lassa Ralli Takımı, 1 Mayıs’ta İtalya Perugia/Gubbio’da düzenlenen 23. San Crispino Rallisi’nde Super 2000 sınıfında ikinci, genel klasmanda da sekizinci oldu. Nisan ayında Sicilya’da düzenlenen ve İtalya Toprak Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olan Conca D’oro Rallisi’nde üçüncü olarak ilgiyi üzerine toplayan Lassa Ralli Takımı, bu yarışta da hem İtalyan motorsporu severlerin, hem de diğer takımların dikkatlerini çekmeyi başardı.

Farklı zeminlerde bile aynı lastikle mücadele ettik

Perugia’daki yarışta, Lassa Ralli Takımı olarak ilk kez yarıştıklarını ve oldukça farklı zemin koşullarının bulunduğu etaplarda mücadele verdiklerini söyleyen Volkan Işık, “Rakiplerimiz, etap içinde bile farklılık arz eden bu yarışta, parkurları son derece iyi tanıyorlardı. Hatta teknik olarak da bu şartlara hazırlıklı gelmişler. Bu avantajla yarışa başladılar. Biz takım olarak, lastiğimize güvendik ve bütün yarış boyunca bu lastikle mücadele ettik. Yarışın ilerleyen bölümlerinde oldukça hızlı olmamıza karşın, ilk bölümlerdeki arayı kapatmak için yeterli zamanımız kalmadı.” dedi.

Rakipler lastik sorunu yaşayarak yarış dışı kaldı

Bir önceki rallide elde ettikleri sonuçla, rakiplerin Lassa Yarış Lastikleri’ni incelemeye aldıklarını söyleyen Volkan Işık, “Biz Lassa Ralli Takımı olarak kullandığımız lastiklerin, her durumda en iyi performansı sergilemesini; yani Türkiye’de de, İtalya’da da ya da Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde de ralli takımlarının isteyeceği bir lastik oluştumak hedefindeyiz. Bu nedenle aldığımız sonuç bizler için önemli. Çünkü, etapları ve yol şartlarını ezbere bilen rakiplerin bile lastik sorunu yaşayarak yarış dışı kaldığı bir mücadelede finiş görerek, kendi sınıfımızda da ikinci olarak ayrılmayı başardık. Rakiplerimiz de gerek servis alanında gerekse basın toplantısında Lassa lastiklerinin böyle zorlu bir yarıştan iyi bir sonuç elde ettiğini söylediler” dedi.

Ralli etaplarında bir Türk markasının bu kadar ilgi görmesi memnuniyetimizi arttırıyor

Lassa Ralli Takımı’na, Volkan Işık’a ve Lassa Yarış Lastikleri’ne gösterilen ilginin son derece memnuniyet verici olduğunu söyleyen Brisa Pazarlama Direktörü Zeki Bilsel “Geçtiğimiz yıldan bu yana İtalya’da verdiğimiz mücadelenin sonuçlarını yavaş yavaş almaya başlıyoruz. Özellikle rakiplerimizin servis alanına gelerek lastiklerimizi incelemeleri, doğru yolda olduğumuzun götergesidir. Diğer taraftan, etaplarda ve start-finiş taklarında takımımıza ve Volkan Işık’a gösterilen ilgi de bu mutluluğumuzu daha da artırıyor” dedi.

Top