You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > 28. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne Sayılı Günler Kaldı

28. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne Sayılı Günler Kaldı

Bu yıl 28. kez KOSDER tarafından düzenlenecek olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 12-13 Haziran 2010 tarihlerinde Kocaeli Işıktepe civarındaki etaplarda koşulacak. Cumartesi günü Outlet Center’ dan start alacak olan yarış, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılacak özel seyirci etabı ile devam edecek. 2009 senesinde ilk kez yapılan ve büyük ilgi gören özel seyirci etabı, gece etabı olması ile dikkat çekiyor. Toprak lastikleri ile asfalt etaba çıkan pilotlar, izleyenler için keyifli görüntüler sergiliyorlar. Bu sene de geçen sene olduğu gibi özel seyirci etabına yoğun bir seyirci ilgisi bekleniyor.

Pazar günü Kocaeli’nin sevilen, hızlı toprak etaplarını geçecek olan ekipler sırayla; Ören, Kaşıkçı, Otosan etaplarında yarışacaklar. Bu etapların 3’er kez geçilmesi ile tamamlanacak rallinin finişi yine Outlet Center’da olacak. Toplamda 117 km özel etap koşacak olan ekipler için 28. Ford Otosan Kocaeli Rallisi yine büyük bir heycana sahne olacak. Yarış, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın yanısıra Historic Ralli ve Mahalli Ralli’ye de ev sahipliği yapacak.

2010 Türkiye Ralli Şampiyonası, Dünya Ralli Şampiyonası WRC’nin Türkiye ayağı ile başlamıştı. Sezona Ege Rallisi ile devam eden ekipler için 28. Ford Otosan Kocaeli Rallisi, sezonun Altıncı yarışı olacak. Şampiyonada Bonus Parkur Racing pilotları Fatih Kara-Bilge Ayan ikilisi ilk sırada yer alırken, Burak Çukurova-Aykan Alakoç ikilisi ikinci sırada yer alıyor. Bu sene Türkiye Ralli Şampiyonası’na geri dönen Serkan Yazıcı üçüncü sırada. Ford Fiesta S2000 ile yarışan Yağız Avcı, takımının evi olan Kocaeli’nde galibiyet kovalayacak. Şampiyona aynı zamanda takımlar mücadelesine de sahne olacak. Bonus Parkur Racing’in yanı sıra Castrol Ford Team Türkiye, ST Racing,TOK Sport ve Delta Sport takımlarının otomobilleri Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde yarışacak.

Kulüp Başkanı Ceyhun Yalçın yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Başta Yarışma Direktörümüz Mahmut Ayverdi olmak üzere, tüm ekibimizle birlikte, uzun süredir bu yarışa hazırlanıyoruz. Sene başında yaptığımız mahalli ralliden sonra, 28. Ford Otosan Kocaeli Rallisi sezonun bizim için ikinci yarışı olacak. Bu sene Ford Otosan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Outlet Center yine bize destek veriyor. İzleyenler için keyifli, yarışçılar için güzel, sponsorlarımız için başarılı bir yarış hazırladığımıza inanıyoruz ve herkesi 28. Ford Otosan Kocaeli Rallisi’ne bekliyoruz.”

Yarışla ilgili detaylı bilgi ve dökümanlara http://www.kosder.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Top