You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Faruk Özak Peugeot 207 Super 2000 ile Co-drive Aktivitesi Yaptı

Faruk Özak Peugeot 207 Super 2000 ile Co-drive Aktivitesi Yaptı

Ülkemizi 2010 Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nda temsil edecek Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ikilisi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu adına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda düzenlenen Resmi Geçit Töreni’ne katıldı.

İlk defa bir ralli otomobili Resmi Geçit Töreni’nde sporcular arasında yer aldı ve halkın büyük ilgisi ile karşılandı. Milli sporcular Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’in pilotajında Peugeot 207 Super 2000 ile törene katılan ekibe Peugeot Türkiye’den de bir grup eşlik etti.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki alanda ise Devlet Bakanı Sayın Faruk Özak, Burcu Çetinkaya’nın pilotajında Peugeot 207 Super 2000 ile tur attı. Peugeot Sport Türkiye co-pilotu Çiçek Güney’in koltuğunu bir süreliğine devralan Sayın Özak, araca binmeden emniyet kontrollerini bizzat yaptı ve co-drive aktivitesi sonrasında aracı oldukça dengeli bulduğunu belirtti. Aracın hızlanmasını ve dönüşlerdeki dengesine övgülerini sunan Sayın Özak, trafikte arka emniyet kemeri takılmasının önemi ile ilgili mesajlar verdi.

Bu aktivitenin motorsporlarına destek vermek üzere organize edildiğini belirten Sayın Faruk Özak yollarda hız yapılmamasının altını da çizdi. Sayın Faruk Özak’a TOSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu eşlik etti.

Geride bıraktığımız Nisan ayında koşulan Türkiye Rallisi’nde Peugeot Sport Türkiye adına start alan Çetinkaya Güney ikilisi yarışı 12’nci sırada bitirerek en iyi dereceyi elde eden Türk ekip olmuştu.

Öte yandan ikili, bu sezonki Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nın 7 ayağında mücadele edecek ve seride tek bayan ekip olarak ülkemizi temsil edecek.

Top