You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > ANOK Abant Tırmanma Yarışı’nın Kayıtları Kapandı

ANOK Abant Tırmanma Yarışı’nın Kayıtları Kapandı

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ANOK Abant Tırmanma Yarışı’nın kayıtları kapandı. 20 otomobile ulaşan kayıt listesi oldukça heyecanlı bir yarışın bizleri beklediğini gösteriyor.

Yarışın en büyük favorilerinden biri de daha önce Türkiye Ralli Şampiyonluğu ünvanı olan Serkan Yazıcı. Uzun bir aradan sonra otomobil sporlarına dönen Bursa’lı pilot Serkan Yazıcı aynı zamanda Turkcell Super Lig Şampiyonu Bursa Spor Kulübü Başkanı Sayın İbrahim Yazıcı’nın oğlu. Serkan Yazıcı ve diğer Bursa’lı pilotlar Bülent Gürkan ve geçen senenin şampiyonu Ünal Şenbahar’da Bursa Spor formasıyla start alacaklar.

Cumartesi günü saat 15:30’da Anıtpark’ta başlayacak yarışmamız, saat 19:30’da Vilayet Meydanı’ndan verilecek gösteri startı ile devam edecek. Pazar günü ise Mudurnu Abant yolunda 12:00’da başlayacak yarış heyecanı doruğa ulaşacak.

ANOK Başkanı Sayın Meriç DEMİRALP; ‘Bildiğiniz gibi hedefimiz ANOK Abant Yarışını Avrupa Şampiyonasına aday olabilecek bir seviyeye taşımak. Geçtiğimiz yıl 100 üzerinden 96,3 puan alarak bu hedefimizde ne kadar kararlı olduğumuzu göstermiş olduk. Öncelikli hedefimiz organizasyonu bir adım daha ileriye taşımak. Bu hedeflerimize giden yolda bizlerden yardımlarını esirgemeyen Bolu Valiliğine, Bolu Belediyesine, Mudurnu Belediyesine ve yarışımızın tek sponsoru Büyük Abant Otel’e teşekkürlerimi sunarım. Ve sizlerin aracılığı ile tüm Bolu halkını yarışımıza davet ederim.’ dedi.

Top