You are here
Home > WORLD > WRC > Latvala Evinde Kazandı

Latvala Evinde Kazandı

Dünya Ralli Şampiyonasının sekizinci yarışı olan Neste Oil Finlandiya Rallisini, Finli pilot Jari-Matti Latvala kazandı. Yedinci özel etapta liderliği alan ve yarış sonuna kadar hatasız götüren Latvala, ayrıca Markku Alen’in bu yarışı kazanan en genç pilot rekorunu da kırmış oldu.

“Bu bir rüya ve hala inanmakta güçlük çekiyorum. Çocukluğumdan beri bunu hayal ederdim. Kendi evimde kendi insanlarımın önünde kazanmak müthiş bir duygu. Bütün takıma çabaları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışın ikinci Sebastien Ogier, Finlandiya da kariyeri boyunca sadece üçüncü yarışını yapmasına rağmen elde ettiği yerden çok memnun.” Benim için harika bir hafta sonuydu. Burada ikinci olabilmek beklentilerimin ötesindeydi.” şeklinde konuştu.

Yedinci şampiyonluğuna yürüyen yarış üçüncüsü Loeb ise, “Üçüncülük tabii ki istediğimiz bir sonuç değil fakat buraya kazanmaya gelmemiştim. Bu yarış benim için çok zor o yüzden üçüncülük şampiyona için çok da kötü değil.” dedi.

Yarışın dördüncülüğünü kendi takımına ait C4 ile Petter Solberg, beşinciliği sezonun kalan toprak rallilerinde Junior takım sürücüsü olacak olan Dani Sordo elde etti.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top