You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > 2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası Bozhane’de Sona Erdi

2010 Türkiye Tırmanma Şampiyonası Bozhane’de Sona Erdi

Türkiye Tırmanma Şampiyonası, İstanbul Otomobil Sporları Kulübü İSOK tarafından 29 Ağustos tarihinde organize edilen ve Mapfre Genel Sigorta sponsorluğunda yapılan Bozhane Tırmanma yarışı ile son buldu.

Kategorilerde şampiyonların belirlendiği yarış, sıcak bir havada gerçekleşti. Bozhane’nin 6,70 Km’lik efsanevi parkurunda yapılan yarışa 22 yarışçı kayıt yaptırdı. Yapılan idari ve teknik kontrollerin ardından 20 otomobilin start aldığı yarışı 16 otomobil tamamlayabildi.

Bozhane’de öncü otomobil olarak Türkiye’nin en hızlı pilotlarından Volkan Işık ünlü sanatçı Sibel Tüzün ile start aldı. Antrenman ve yarışta güvenlik otomobili ile Lassa desteğinde parkura çıkan Volkan Işık- Sibel Tüzün ikilisi, Lassa yarış lastiklerini lastikleri kullandığı Evo 9 ile Bozhane Parkur rekorunu  04:00’lık derecesi ile kırarak hafta sonuna renk kattı. Yarışı izlemeye gelen izleyicilere güzel görüntüler veren Işık, İtalya Ralli Şampiyonasın’da ülkemizi temsil ediyor ve önümüzdeki ay Amerika’da Rally New York’a katılacak.

29 Ağustos Pazar günü ilk yarış saat 14:30’da başladı. İki çıkış üzerinden yapılan yarışta yarış startına giderken mekanik bir arıza ile kalan Kategori 5’in iddialı ismi Cem Acar şampiyonluğu, yarışı başarı ile tamamlayan Taner Şengezener’e bıraktı. Kategori 6’da Ufuk Yavuz, Serhat Susuzluoğlu ve Alper Ekmekçioğlu’nun önünde ilk sırada yer aldı.

Kategori 4’e kayıt yaptıran otomobil olmazken, Kategori 3’de tek finişe gelen isim Citroen Saxo ile yarışan Egemen Çivicioğlu oldu.

Kategori 2’de Ümit Kemal Çoşkun ilk sırayı alırken, Yılmazcan Sanlı ikinci, Cem Şit üçüncü oldu. Kategori 1’de bayanlar podyuma damga vurdu; Ayşegül Alikılıç Bacak ikinci, Burcu Çilingir Ürkmez üçüncü oldu. Kategori 1’in kazanan ismi Rüstem Kaya Tepe idi. 

Hafta sonu yarışta en hızlı parkur zamanına imza atan Taner şengezener kupasını yarışın ASN gözlemcisi Cahit Alkan’ın elinden aldı. En Hızlı Bayan Pilot ise Ayşegül Alikılıç Bacak oldu.

Yarışın detaylı sonuçlarına www.isok.org.tr adresindeki yarış online sayfasından ulaşabilirsiniz.

Top