You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Sliven’de Star Savaşı

Sliven’de Star Savaşı

Bu yıl ki Sliven Rallisi, aynı zamanda Pirelli Star Driver organizasyonunun Doğu Avrupa Seçmelerine ev sahipliği yapacak. Bulgaristan Ralli Şampiyonası’nın en popüler yarışlarından biri olan Sliven Rallisi, hızlı ve tuzaklı etaplarıyla biliniyor.

2011 için Türkiye’nin adayı olarak seçilen Murat Bostancı, Ford Fiesta R2 ile Sliven’de yarışacak ve Doğu Avrupa Seçmesi’nden finale çıkan isim olmak için mücadele edecek.

Murat Bostancı, 3-5 Eylül tarihlerinde organize edilecek yarış öncesi, İzmit Körfez Pisti’nde ve Kocaeli’deki bir asfalt etapta, daha önce hiç sürmediği Ford Fiesta R2 ile testler yaptı. Castrol Ford Team Turkey pilotu Emre Yurdakul, bu testlerde Fiesta R2 üzerindeki tecrübelerini Jr.Bostancı’ya aktardı.

Sliven’de Murat’ın 2 rakibi olacak. Rakiplerden biri Romanyalı Vlad Cosma ve co-pilotu Florin Dorca. Ekip, yarışa Citroen C2 R2 Max ile katılacak.

Bir diğer rakipse, kendi evinde mücadele edecek olan Bulgar pilot Nikolay Dikov. ASC Stara Zagora Rally Team adına yarışa katılan ekibin co-pilotluğunu Stoyko Valchev yapacak. Nikolay Dikov, Sliven’de N2 Citroen Saxo ile yarışacak.

Sliven’de Murat Bostancı’nın co-pilotluğunu, takımın tecrübeli co-pilotu Bahadır Gücenmez yapacak. Gücenmez, aynı zamanda şu an Türkiye Şampiyonası lider olan Yağız Avcı’nın da co-pilotluğunu yapıyor. Tecrübeli isim, Sliven’de Murat Bostancı’ya yardımcı olup, seçilen pilot olması için elinden geleni yapacak.

2010 Sliven Rallisi’nde toplam 34 kayıt var. 34 kayıt, geçen yıllara göre bir hayli düşük bir rakam.

Top