You are here
Home > TURKEY > Tırmanma > Bozhane’de Final Yaşandı

Bozhane’de Final Yaşandı

29 Ağustos 2010 günü İstanbul otomobil sporları Kulübü İSOK’un organize ettiği Bozhane Tırmanma, sezonun son yarışı olarak klasik parkurunda koşuldu. Türkiye Şampiyonlarının belirleneceği yarış bir çok sürprize sahne oldu.

Pegasus Racing adına Kategori 5 şampiyonluğu için finish görmesi yeterli olacak Maxi Megane pilotu Cem Acar ilk çıkış için starta inerken aracında yaşadığı mekanik problem sebebiyle yarış dışı kalınca, şampiyonluk kupasını rakibine verdi. Son iki sezondur benzer aksilikler ile son yarışta şampiyonluğu son yarışta kaçıran Cem Acar, 2011 sezonu planlarına şimdiden başladı.

Kategori 5’de start alan diğer Renault Maxi Megane pilotu Arslan Acar ise her çıkışta geliştirdiği zamanları ile ikinci sırada finish görerek, son yarışı podyumda tamamladı ve TR Tırmanma şampiyonası, kategori 5, TR Üçüncüsü olarak sezonu kapattı.

Kategori 2’de Pegasus Racing çatısı altında sezon boyunca Alfa Center sponsorluğunda şampiyonluk kovalayan Alfa Romeo 156 pilotu Ümik Kemal Coşkun, lakabı UKC olan aracı ile attığı spine rağmen kategorisinde rahat bir birincilik aldı ve sezonu TR ikincisi olarak tamamladı.

Yarışın sürpriz ismi ise Fiat Palio’su ile ilk yarışına çıkan 22 yaşındaki Yılmazcan Sanlı oldu. Yarış boyunca sürpriz zamanlara imza atan Yılmaz, ilk yarışında podyumun ikinci basamağına çıkarak, gelecek günler için ümit verdi.

Pegasus Racing’in bir sonraki yarışı 18-19 Eylül’de koşulacak 1.Eskişehir Rallisi.

Top