You are here
Home > WORLD > IRC > Burcu Çetinkaya, Güney Kıbrıs’ta

Burcu Çetinkaya, Güney Kıbrıs’ta

Peugeot Sport Türkiye, 04 – 06 Kasım tarihlerindeki Güney Kıbrıs Rallisi ile sezonu tamamlıyor.

Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nın ilk ve tek bayan ekibi olan Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney, Türk bayrağını bu kez IRC takviminin son yarışı olan Güney Kıbrıs Rallisi’nde dalgalandıracaklar. Peugeot Sport Türkiye adına bu sezonda sekizinci, IRC Şampiyonası’nda ise yedinci yarışlarına çıkacak olan Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney bir önceki İskoçya Rallisi’nde aldıkları puanların morali ile bu yarışta daha üst sıraları hedefliyorlar.

43 ekibin kayıt yaptırdığı Güney Kıbrıs Rallisi toplam 236,64 km.’lik toprak ve asfalt on iki etaptan oluşuyor. Peugeot 207 S2000 ile yarışan Peugeot Sport Türkiye pilotu Burcu Çetinkaya “1991 yılında Kıbrıs Rallisi’nde üçüncülüğü kazanan İskender Atakan’dan 19 yıl sonra Güney Kıbrıs’ta ralliye katılan ilk Türk ekip olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Türk bayraklı otomobilimizle yarışacağımız Güney Kıbrıs Rallisi’nde KKTC’den de bizi desteklemeye gelen seyircilerin yoğun ilgisi bizi çok mutlu ediyor. Sezonun son yarışında, bu yarışın da tek bayan ekibi olarak 43 ekip arasında olabildiğince yukarıda yarışı bitirmeye çalışacağız. Çok zorlu şartları ve kırıcı toprak ve asfalt karışık etapları olan bu yarışta bence iyi strateji yapan, hem otomobilini koruyup hem de hızlı gidebilen ekipler mutlu sona ulaşabilecek. Biz de onların arasında iyi bir yerde olmak için tüm kalbimizle uğraşacağız. ” diyerek yarış hakkındaki düşüncelerini belirtirken Çiçek Güney ise “Bir Türk ekibi olarak Güney Kıbrıs’ta ülkemizi temsil edebilmek bizler için çok enteresan. Türk bayrağıyla kaplı otomobilimizle bu zorlu ve kırıcı yarışı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz.” dedi.

Türkiye Turizm Tanıtım Fonu, Türk Hava Yolları, Total, Ansell, Yokohama, Red Bull, Gefco, Golden Bay Tour ve Peugeot Finans desteği ile yarışan Peugeot Sport Türkiye 04–06 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Güney Kıbrıs Rallisi ile sezonu tamamlayacak.

Top