You are here
Home > WORLD > IRC > Kıbrıs Zaferi Al Attiyah’ın

Kıbrıs Zaferi Al Attiyah’ın

Geçtiğimiz hafta koşulan FxPro Kıbrıs Rallisi’nin kazanan isim Katarlı Ford Fiesta S2000 pilotu Nasser Al Attiyah oldu. Böylece IRC’de bu sezon 12 yarışı sekiz farklı isim kazanmış oldu.

Yarışın başından sonuna Çek Martin Prokop ile büyük mücadele içinde olan Al Attiyah, Prokop’un son gün zaman kaybetmesi ile rahatlayıp finişe geldi. İki çeker zaferi ve bu sezonki kupanın sahibi de genç İngiliz Harry Hunt oldu.

Yarışın sürpriz ismi ise ilk kez IRC’de start alan Lübnanlı Roger Fegdali oldu. İlk kez direksiyonuna geçtiği Fabia S2000’e daha ilk etapta hasar vermesine rağmen finişe başarılı zamanlar ve ikinciliği elde etti. Çek Prokop ise üçüncülüğü elde etti.

Türk ekip Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney ise ilk günü şansızlıklar ile geçirdikten sonra ikinci gün iyi zamanlara imza atıp genel klasmanda on birinciliğe kadar yükselmişken son etapta direksiyonda meydana gelen arıza sonucu finişe zor ulaştılar.

2010 IRC sezonu böylece tamamlanmış olup, bütün ekipler 2011 sezonunun açılış yarışı olan Monte Carlo Rallisi hazırlıklarına başladılar.

Aykut Bilir – RalliTürk Editörü

Top