You are here
Home > TURKEY > Mahalli > Ahmet Kaya-Erhan Arıkan İkilisi, İstanbul Şampiyonası’na Hazır

Ahmet Kaya-Erhan Arıkan İkilisi, İstanbul Şampiyonası’na Hazır

2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası hazırlıklarını tamamlayan Ahmet Kaya-Erhan Arıkan ikilisi, ilk yarışı beklemeye başladı. Eskişehir Rallisi’nde ilk kez birlikte yarışan Ahmet Kaya-Erhan Arıkan, hem Gr.A üçüncüsü hem de A6 üçüncüsü olarak çifte kupayla yarışı tamamlamıştı.

İstanbul Ralli Şampiyonası için sürpriz bir otomobille yarışmaya karar veren Ahmet Kaya-Erhan Arıkan ikilisi, ralli sporunun en gözde otomobili Super2000’le 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’nda yarışacak. 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Serkan Yazıcı’nın bu yıl Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarıştığı Punto Super2000’le bu kez, Ahmet Kaya-Erhan Arıkan ikilisi yarışacak.

Ekip, Pegasus Racing’ten kiraladıkları Fiat Punto Super2000’le bir anda şampiyonanın en iddialı isimlerinden birisi oldu.

Geçtiğimiz hafta Pegasus Racing garajında yeni otomobilleriyle tanışan ikili, 27 Kasım Cumartesi günü, saat 18:00’de Pendik Kurtköy’deki VIAPORT Alışveriş Merkezi’nde verilecek startla, Super2000’in direksiyonuna geçmiş olacak.

VIAPORT’taki özel seyirci etabıyla birlikte toplam 6 özel etap, 28 Kasım Pazar günü Riva civarında koşulacak.

Top