You are here
Home > TURKEY > Ralli TR > Anadolu Ajansı; “Bir Garip Genel Kurul”

Anadolu Ajansı; “Bir Garip Genel Kurul”

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2. Olağan Mali Genel Kurulu’na basın mensupları alınmadı. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, uygulamanın şeffaflık ilkesiyle bağdaşmadığını belirterek, ”Skandal bir olay” dedi.

Federasyonun, Ankara Elit Palas Butik Otel’de toplanan mali genel kurulunu izlemek üzere salona girmek isteyen gazetecilere, görevliler izin vermedi. Gerekçeyi soran gazetecilere, önce ”Divan”ın böyle bir karar aldığı söylendi. Ancak gazetecilerin, Divan Kurulu Başkanı ile görüşmek istemeleri üzerine, federasyon görevlileri, genel kurulun basına kapalı yapılmasına ilişkin kararın federasyon başkanı Mümtaz Tahincioğlu ve yönetim kurulu tarafından alındığını ifade ettiler.

Genel kurul toplantı salonu önünde bir süre daha bekleyen gazeteciler, salona alınmamaları üzerine otelden ayrıldılar.

TOSFED yönetimince, 7 Ocak 2011 tarihinde federasyon hakkında ortaya atılmış yolsuzluk iddialarına karşın açıklama yapılmış ve ”söz konusu iddiaları ortaya atanların iddialarını ispata yönelik hiçbir somut bilgi ve belgeyi ortaya koyamadıkları” ifade edilmişti.

Açıklamada, federasyonun başarılarından söz edilip ”şeffaflık” vurgusu yapılarak, ”Bu başarılar, federasyon ile tüm kulüplerimizin, görevlilerimizin, medya mensuplarımızın ve sponsorlarımızın, yani tüm otomobil sporları camiasının ortak bir amaç için büyük bir özveri içerisinde ve şeffaf politikalara göre azimle çalışması sonucunda yakalanmıştır” denilmişti.

-”ŞEFFAFLIKLA BAĞDAŞMAYAN KARAR”-

AA muhabirinin sorusu üzerine, TOSFED mali genel kurulunun basına kapalı yapılmasını değerlendiren Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, ”Genel kurullar şeffaf olur, basına açık olur ve genel kurulla ilgili her türlü bilgi ve haber basın mensuplarına verilir. Bu karar şeffaflık ilkesiyle bağdaşmaz, skandal bir olay” dedi.

KAYNAK : Anadolu Ajansı
www.aa.com.tr

Top